Larian Studios wciąż pracuje nad swoim najnowszym dziełem, a wiemy o tym z regularnie udostępnianych materiałów o Baldur's Gate III. Zespół tworzący nowego „Baldura” postanowił o tym, aby przed oficjalną premierą tytułu udostępnić go w ramach wczesnego dostępu. Deweloperzy planują rozwijać grę wspólnie ze społecznością, stąd taka nietypowa decyzja wydawnicza.

Michael Douse, czyli dyrektor wydawniczy Larian Studios, udostępnił za pośrednictwem serwisu Twitter, że kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić zarówno za finalną grę jak i dostęp do wczesnego dostępu to 59,99 dolarów, czyli w przeliczeniu około 224 złote. Jednak jak wspomina deweloper, gracze nie powinni czuć się zmuszeni do kupienia jej już we wrześniu, podczas trwania Early Access.Jak podkreśla Michael, gra nie zniknie i będzie bardzo obszerna na premierę. Sama beta dostępna w ramach wczesnego dostępu zaoferuje 25 godzin zabawy, jednak rozgrywka w finalnym produkcie będzie o wiele dłuższa.

Cena może odrzucać, szczególnie że nie znamy nawet planowanej daty debiutu pełnej wersji tytułu. Jednak Larian Studios jest zasłużonym i doświadczonym zespołem. Od dłuższego czasu twórcy oferują dobre produkcje i nie powinno być inaczej tym razem.Baldur's Gate III jak na razie zostało zapowiedziane tylko na komputerach osobistych i Google Stadia, choć niewykluczone, że wyjdzie również na konsolach. Nie pozostaje nic innego, jak zaczekać na debiut Early Access 30 września.