Fortnite to już nie tylko najpopularniejsza gra battle royale na rynku. Na naszych oczach produkcja Epic Games zaczyna zmieniać się w prawdziwą Halę Sław dla ikon popkultury. 

Niedawno, po wielu miesiącach oczekiwań, do gry zawitał piłkarz Neymar Jr, a w przeszłości gracze mogli wcielić się w bohaterów komiksów Marvela. Teraz przyszła kolej na ich konkurencję ze strony DC Comics i do gry trafi Batman.
To jednak nie wszystko, co dla fanów Bruce'a Wayne'a przygotował Epic Games. Otóż od koniec kwietnia ogłoszono współpracę ze słynnym wydawnictwem, na mocy której od 20 kwietnia jest wydawana mini seria komiksów - Batman/Fortnite – Zero Point, dostępna także w Polsce.  
W tym uniwersum Batman zostaje wciągnięty do świata Fortnite, na skutek czego zapomina kim jest i skąd pochodzi.

Gdy nasz bohater walczy, by przypomnieć sobie swoją przeszłość i uciec z niekończącej się pętli chaosu i walki, stanie twarzą w twarz z takimi postaciami jak Renegade Raider, Fishstick, Bandolier i nie tylko. Podczas gdy Największy Detektyw Świata stara się zrozumieć ten dziwny nowy świat, odkrywa szokującą prawdę o Wyspie, o tym, co leży za Pętlą oraz o tym, jak wszystko jest połączone z tajemniczym punktem zerowym.Warto jednak zauważyć, że pierwszy nakład został wyprzedany i aktualnie trwa przedsprzedaż dodruku, który ukaże się 2 czerwca. Kolejne numery zostaną wydane 4 maja, 18 maja, 1 czerwca, 15 czerwca i 6 lipca.
Każdy drukowany numer Batman / Fortnite: Zero Point będzie zawierać kod do wykorzystania na dodatkowe cyfrowe przedmioty Fortnite o tematyce DC, inspirowane wydarzeniami z komiksu, począwszy od nowego stroju Rebirth Harley Quinn. Jako dodatkowa nagroda, każdy gracz, który wykorzysta wszystkie sześć kodów z każdego z sześciu wydań komiksów, odblokuje nowy strój Armored Batman Zero!Każdy numer Batman / Fortnite: Zero Pointbędzie zawierać odważne / dynamiczne główne i warianty okładek legendarnych artystów, w tym okładkę wariantu nr 3 z Batman kontra Snake-Eyes od wydawcy DC i dyrektora kreatywnego, Jima Lee.

Oprócz niesamowitych głównych okładek artysty Mikela Janína, niektórzy z najbardziej utalentowanych artystów komiksów będą dostarczać różne okładki do tej limitowanej serii sześciu numerów, w tym Arthur Adams i Sabine Rich, Dan Mora ( Detective Comics ) i Amanda Conner (Harley Quinn, Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)).

Kolekcjonerzy będą również chcieli szukać limitowanych wariantów okładek premium, które pochodzą od dyrektora kreatywnego Epic Games, Donalda Mustarda.