Wiosną tego roku Electronic Arts miało ujawnić pierwsze konkretne informacje na temat nowej odsłony serii Battlefield i słowa dotrzymało. Na oficjalnej stronie firmy pojawił się wpis, który potwierdza, że nad grą pracuje kilka studiów, a efekty tych prac będą dostępne jedynie na PC i konsolach dziewiątej generacji.

Rok 2021 to dla nas w DICE ekscytujący czas. Współpracując z innymi światowej klasy studiami deweloperskimi pod skrzydłami Electronic Arts, mamy największy zespół w historii, pracujący nad grą z serii Battlefield na konsole i PC. Nasi przyjaciele z Criterion i DICE LA współpracują z nami nad wspólną wizją gry, podczas gdy zespół w Göteborgu wynosi technologię w grze na wyższy poziom. Wspólnie tworzymy coś oszałamiającego, a efekty naszej pracy będziecie mogli zobaczyć w ostatnich miesiącach 2021 roku. Obecnie codziennie zajmujemy się testami: dopracowywaniem i balansowaniem rozgrywki, by dostarczyć jak najlepszą grę z serii Battlefield. To śmiały krok z naszej strony. Gra zawiera wszystko, za co kochamy serię Battlefield – i wynosi to na zupełnie nowy poziom. Epicka skala. Wojna totalna. Szalone, niespodziewane momenty. Zmieniająca rozgrywkę destrukcja. Widowiskowe bitwy, wypełnione większą liczbą graczy i ilością zniszczenia niż kiedykolwiek przedtem. Wszystko to dzięki możliwościom PC i konsol nowej generacji.

Electronic Arts ujawniło także, że trwają prace nad mobilnym Battlefieldem, który ma zadebiutować w 2022 r.. Nie będzie to jednak uzupełnienie gry, jakim był Battlefield Companion czy Battlefield 4 Commander App, a samodzielna produkcja.

Od dawna chcieliśmy sprowadzić serię Battlefield na więcej platform. Dlatego też po latach tworzenia prototypów z olbrzymią przyjemnością mogę ogłosić, że nasi przyjaciele z Industrial Toys, ściśle współpracując z DICE, tworzą zupełnie nową grę z serii Battlefield, która w 2022 roku wprowadzi wojnę totalną na smartfony i tablety. Nie dajcie się zwieść – to samodzielna gra. To zupełnie inna gra niż ta, którą tworzymy na konsole i PC, zaprojektowana specjalnie z myślą o platformach mobilnych. Jest tworzona od podstaw przez iToys, by możliwość grania w grę z serii Battlefield, gdzie tylko chcecie, stała się rzeczywistością. Możecie się spodziewać w pełni rozwiniętej gry, która sprawdzi wasze umiejętności. Gra mobilna wchodzi teraz w okres testowy, w związku z czym możecie się spodziewać kolejnych informacji.