W ubiegły wieczór Bethesda zorganizowała stream, na którym Pete Hines wraz z zespołem ZeniMax Online Studios ujawnił, co w tym roku czeka graczy The Elder Scrolls Online.Rok 2021 należy do Wrót Oblivionu, które zostaną zainaugurowane przez pakiet z lochami, Flames of Ambition, który pojawi się już 8 marca na PC, Mac i Stadia oraz 16 marca na konsolach Xbox i PlayStation. Nowe lochy ujawnią zagrożenie ze strony Mehrunesa Dagona i poprowadzą graczy bezpośrednio do historii rozdziału Blackwood, który pojawi się w czerwcu. Oprócz nowych lochów, które pojawią się w III kwartale, DLC wydane na zakończenie roku pozwoli graczom wziąć udział w zwieńczeniu całorocznej przygody i rzuci ich w sam środek niesławnych Deadlands, osobistego wymiaru Oblivion Mehrunesa Dagona.

Wspomniany czerwcowy Blackwood to ogromny rozdział fabularny, w którym gracze będą musieli odkryć spisek daedrycznego księcia, Mehrunesa Dagona, na 800 lat przed wydarzeniami z The Elder Scrolls IV: Oblivion. W Blackwood znajdzie się ponad 30 godzin nowego głównego wątku fabularnego, mnóstwo zadań dodatkowych, niezliczone poprawki istniejących funkcji oraz po raz pierwszy w historii, system towarzyszy, którzy będą podróżowali z graczem po całym Tamriel.

Nowy rozdział zabierze grających na wyprawę od murów cesarskiego miasta Leyawiin, które po raz pierwszy pojawiło się w The Elder Scrolls IV: Oblivion, po mroczne bagna Shadowfen, oraz oczywiście do tajemniczego regionu Blackwood, gdzie gracze odkryją samo sedno daedrycznego spisku.

Nowa Rockgrove Trial, wydarzenia globalne Oblivion Portal, niepowtarzalne nagrody dostępne wyłącznie w tym rozdziale i o wiele więcej – zarówno doświadczeni, jak i początkujący gracze w ESO mogą liczyć na niesamowity rok daedrycznej destrukcji. Premiera The Elder Scrolls Online: Blackwood odbędzie się 1 czerwca na PC i 8 czerwca na konsolach.