The Elder Scrolls Online to gra z gatunku MMORPG, która zadebiutowała w 2014 r. W ciągu sześć lat otrzymała masę rozszerzeń, a już wkrótce gracze otrzymają kolejny dodatek. Szczegóły oraz najbliższe plany twórców zostały przedstawione podczas specjalnego livestreamu.


.


Najnowsze DLC zatytułowane Markarth jest zamknięciem historii Mrocznego Serca Skyrim, która została zapoczątkowana na początku bieżącego roku w dodatku Greymoor. Akcja zabierze gracza do obszaru Skyrim zwanego Pograniczem (Reach) i będzie zawierać zupełnie nową strefę, fabułę łączącą się z całoroczną przygodą oraz nową arenę solo. 
Markarth zadebiutuje 2 listopada na PC, Mac, Steam, Google Stadia oraz 10 listopada na PlayStation 4 i Xboksie One i będzie dostępny bezpłatnie dla członków ESO Plus, oraz do kupienia w Crown Store. Co ciekawe dodatek można już ogrywać na publicznym serwerze testowym, a w Crown Store znajdziecie darmowy prolog w postaci serii zadań.


Jednak to nie jedyna nowość w grze, ponieważ od 23 września do 5 października dostępne będzie wydarzenie Lost Treasures of Skyrim, które rzuca wyzwanie całej społeczności ESO. Do odblokowania są trzy poziomy nagród, wśród których znajdują się elementy kosmetyczne, chowaniec, nowy dom i typ elementów kolekcjonerskich: goście domowi.

Aby je otrzymać, wystarczy użyć systemu Antiquities, aby wykopać zaginione skarby Tamriel. Im szybciej zostaną odkryte, tym szybciej odblokujecie nagrody. Pozostałe planowane wydarzenia roku, podczas których będzie można zdobyć Event Tickets i ostatnią ewolucję Indrika: Crimson Indrik, odbędą się w następujących terminach:

  • Witches Festival (22 października – 3 listopada),  
  • Undaunted Celebration (25 listopada – 12 grudnia),
  • New Life Festival (21 grudnia – 2 stycznia 2021 r.).