Na oficjalnym profilu Twittera The Elder Scrolls pojawił się wpis zapowiadający społeczności graczy miejsce akcji nadchodzącej najnowszej odsłony gry. W owym wpisie widzimy mapę świata, w której ukazane zostały dwie prowincje Skyrim, Hammerfell, Solitude (Samotnie) oraz zakryty fragment za pomocą księgi. Do opublikowanej mapy został dodany również tekst "Spisz przyszłość i stwórz mapę przyszłości."

Redaktorzy serwisu Game Rant, wspominają teorię fanów, w której mapa przedstawia przeszłość za pomocą świecy postawionej na prowincji Hammerfall, nawiązując tym samym do drugiej odsłony serii Daggerfall. Druga świeca nawiązuje do teraźniejszości związanej z piątą odsłoną serii Skyrim. Trzecia świeca pokazuje przyszłość, której jeszcze nie znamy.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że gra przeniesie nas na kontynent Atmora, który znajduje się na północnych terenach Skyrim. Co więcej, jeśli spojrzymy wstecz, gdy prezentowano zwiastun informujący o pracach nad grą, napis Elder Scrolls VI pojawił się na tle górzystego terenu, a pamiętajmy, że prowincja Skyrim jak najbardziej wpisuje się w ten klimat.