Spółka Take-Two jakiś czas temu potwierdziła prace nad kolejną odsłoną cyklu BioShock, ale raczej w najbliższym czasie twórcy nie ujawnią większej ilości informacji. Za nadchodzącą część serii odpowiedzialne jest nowe studio Cloud Chamber działające pod 2K Games, które opublikowało dzisiaj ogłoszenia o pracę, w których zostały ujawnione szczegóły produkcji.


Źródło: boards.greenhouse.io


Nie ma co liczyć na powrót do podwodnej metropolii Rapture czy zawieszonej w chmurach Columbii. W opisie oferty wspomniano o tym, że studio zamierza stworzyć „nowy i fantastyczny świat” na potrzeby BioShock 4. Te informacje sugerują, że nowa odsłona może zupełnie odświeżyć serię, przenosząc graczy do zupełnie nowej krainy, lecz w tym samym uniwersum.

Ponadto, autorzy i deweloperzy chcą położyć dużo większy nacisk na elementy fabularne. Tytuł ma zawierać złożone przerywniki filmowe. Deweloperom szczególnie zależy na stworzeniu odpowiedniej atmosfery. Źródło: store.steampowered.com


Dzięki opublikowanym materiałom możemy z całą założyć, że na nową odsłonę jeszcze trochę zaczekamy. Niestety więcej informacji na razie nie ujawniono. Najprawdopodobniej prace nad BioShock 4 są jeszcze we wczesnej fazie, a studio Cloud Chamber wciąż eksperymentuje i szuka nowych rozwiązań.

Źródło: dsogaming.com, 2K Games, Steam