Cały album został stworzony przez Capricia Productions w ścisłej współpracy z przedstawicielami międzynarodowej sceny rockowej i metalowej. 

Of Bird and Cage jest mrocznym, unikalnym doświadczeniem muzyki w formie gry wideo. Podczas rozgrywki doświadczymy 2-godzinnej opowieści o traumie, przemocy i szaleństwie, inspirowana na “Pięknej i Bestii”. 

Oczywiście, wszystko zostało okraszone fenomenalną ścieżką dźwiękową, skomponowaną przez Arnolda Nesis. Projekt na komputerach zadebiutuje już 20 maja tego roku.
Wśród muzyków, którzy wzięli udział w projekcie, znalazły się takie nazwiska, jak między innymi:

- Ron "Bumblefoot" Thal (Guns N’ Roses do 2015 roku),

- Rob van der Loo (Epica),

- Ruuda Jolie (Within Temptation).

Warto wspomnieć także o osobach, które podłożyły głos postaciom występującym w grze, a są to: Kobra Paige (Kobra and the Lotus), Danny Worsnop (Asking Alexandria) oraz Davidavi 'Vidi' Dolev (Gunned Down Horses).

Podczas rozgrywki, a raczej odsłuchu tego interaktywnego albumu, wcielimy się w Gittę, dwudziestopięcioletnią narkomankę, która stara się psychicznie i fizycznie wydostać z potrzasku, którzy przygotował dla niej jej porywacz, Bres.

Będziemy musieli szybko podejmować decyzje, a każda z nich niesie za sobą ogromne konsekwencje. Poczynania gracza otworzą nowe ścieżki fabularne, na których psychika Gitty otrzyma nie lada wyzwanie.


Muzycy występujący w grze-albumie: 

- Kobra Paige (Kobra and the Lotus),

- Davidavi 'Vidi' Dolev (Gunned Down Horses),  

- Ron "Bumblefoot" Thal (ex-Guns N’ Roses), 

- Rob van der Loo (Epica),

- Ruud Jolie (Within Temptation),

- Casey Grillo (ex-Kamelot),

- Rocky Gray (ex-Evanescence),

- Mike Lepond (Symphony X),

- Danny Worsnop (Asking Alexandria),

- Tina Guo, 

- Snowy Shaw (ex-King Diamond, ex-Therion).