Wydarzenie ma trwać 7 dni, podczas których uczestnicy będą mieli za zadanie stworzyć grę w temacie rocznicy bitwy. Pula nagród jest spora - budżet organizatorów wynosi 20 tys. złotych. Partnerami tego wydarzenia są między innymi magazyn Komputer Świat i portal Onet. 

Konkurs skierowany jest do młodych twórców, a jeden z organizatorów wspomina:

"Organizacja wydarzenia takiego jak jam w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej daje sposobność uhonorowania jej w atrakcyjny dla młodych ludzi sposób. Gry mogą stanowić wartość edukacyjną i być nowym sposobem dbania o pamięć historyczną tej jednej z przełomowych bitew w dziejach nie tylko Polski, ale i całego świata. Na ten aspekt zwrócimy szczególną uwagę podczas oceny gier konkursowych. Ponadto udział w jamie daje możliwość usłyszenia o wielu nieznanych powszechnie faktach - na przykład roli kryptografii podczas bitwy. Tło historyczne daje uczestnikom wiele inspiracji do kreatywnej realizacji swoich pomysłów, które znajdą swoje odzwierciedlenie w stworzonych projektach."

- Daniel Lichota, menadżer projektów, KGHM Polska Miedź S.A.


Wszyscy zainteresowani wzięciem udziału muszą zarejestrować się poprzez formularz na stronie 1920jam.pl. Nabór chętnych trwa od 2 czerwca do 15 czerwca 2020. W tym czasie maksymalnie 4 osobowe grupy mają stworzyć swoje projekty konkursowe. Ostateczny termin przesyłania gier konkursowych to 28 czerwca 2020 do godziny 18:00.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 6 lipca 2020. 

Źródło: 1