Do niedawna nikt nie słyszał o Black Myth: Wukong i równie nie wiele więcej o niej wiedział. Jednak w momencie, w którym IGN udostępnił pierwszy gameplay cały świat oszalał na punkcie gry action RPG od chińskich deweloperów.Już od pierwszej chwili prezentuje ona bardzo dobrą oprawę graficzną, która mogłaby zachęcić graczy do kupna konsol nowej generacji. Wywołało to niemałe zaskoczenie, gdyż gra powstaje na Unreal Engine 4, a powyższy materiał z rozgrywki pochodzi z bardzo wczesnej wersji gry. Chiński oddział redakcji IGN, która zapewniła produkcji rozgłos miał okazję przeprowadzić z deweloperami ze studia Game Science serię wywiadów, dzięki którym poznaliśmy wiele istotnych szczegółów na temat Black Myth: Wukong jak chociażby to, że powstaje od dwóch lat, a ukaże się najpóźniej za trzy lata. Jest to ważne, gdyż twórcy zamierzają teraz całkowicie skupić się na tworzeniu, dlatego w najbliższym czasie nie ma co liczyć na kolejne pokazy czy też zwiastuny.

Co ciekawe, nad grą pracuje obecnie 30 osób, ale deweloperzy chcą zatrudnić jeszcze 10-15 pracowników, aby posiadać dwa niezależne zespoły projektujące poziomy, gdyż samo stworzenie lokacji ze zwiastuna Black Wind Mountain zajęło pół roku i był nawet moment, w którym studio rozważało poproszenie o pomoc studia Naughty Dog i Sony Santa Monica. Tymczasem po pierwszej prezentacji Game Science otrzymali ponad 10 tysięcy próśb o przyjęcie do pracy. Zaprezentowana w zwiastunie lokacja Black Wind Mountain to jeden z wczesnych etapów, w którym powinniśmy spędzić od 30 do 60 minut zakładając, że grę będziemy przechodzić na normalnym poziomie trudności. Natomiast ukończenie całości ma być zajęciem na 15 godzin i w tym czasie na swej drodze spotkamy 100 rodzajów przeciwników, wliczając w to bossów. 
Warstwa fabularna jest inspirowana powieścią Wędrówka na Zachód oraz mitem o Małpim Królu. Prawdopodobnie dlatego rozgrywka pozwoli nam przemienić się w różne istoty, m.in. złotą cykadę, którą widzieliśmy na zwiastunie. Ostatnią istotną informacją jest to, że Black Myth: Wukong to pierwsza z trzech planowanych gier, z których każda będzie inspirowana inną chińską opowieścią.