Overwatch 2 to nadchodząca, kolejna część popularnej strzelanki PVP wydanej przez Blizzard Entertainment w 2016 roku. Pierwsze informacje o produkcji oficjalnie mogliśmy usłyszeć rok temu, kiedy to pierwszego listopada 2019 roku, deweloperzy opublikowali pierwszy zwiastun oraz fragmenty rozgrywki.




Więcej o Overwatch 2 dowiedzieć się mieliśmy podczas tegorocznego wydarzenia BlizzCon, który ostatecznie został odwołany przez światową pandemię COVID-19. Kolejny zapowiedziany został na 19 i 20 lutego 2021 roku pod nową nazwą - BlizzConline, gdyż event ten odbędzie się całkowicie zdalnie.

Jeff Kaplan, czyli projektant Overwatch, w nowym oświadczeniu na YouTube przerwał kilkumiesięczne milczenie na temat nadchodzącej produkcji i ogłosił, iż więcej szczegółów dotyczących Overwatch 2 poznamy już w lutym, na wspomnianym już BlizzConline.



Kaplan nie zdradza na razie żadnych szczegółów. Jednak na czas oczekiwania, gracze mogą zadowolić się corocznym zimowym wydarzeniem, które wczoraj oficjalnie rozpoczęło się w Overwatch oraz mogą cieszyć się nowo zapowiedzianą mapą, o której Kaplan w większości skupia się na powyższym filmie. Poniżej możecie zobaczyć jak nowa lokacja o nazwie Kanezaka prezentuje się w grze.