Blizzard zapowiedział nowe ograniczone czasowo wydarzenie do Hearthstone - Maskaradę. Firma deklaruje się, że w tym czasie będzie co tydzień udostępniać nową aktualizację. Już od 29 września gracze będą mogli rekrutować do walki w Ustawce potężne Żywiołaki. Wraz z nową aktualizacją tryb ten wzbogaci się o 4 nowych bohaterów, 16 nowych stronników oraz nowy system progresji, po którego wprowadzeniu nastąpi reset klasyfikacji graczy. 

Powrócą również dwuklasowe Areny, tak dobrze znane sympatykom gry karcianej od Blizzarda. Podczas Maskarady na początku serii gracze wybiorą bohatera, a następnie moc specjalną innej klasy. W trakcie wyboru talii uzyskają dostęp do kart obu tych klas, jak również do kart neutralnych. Wydarzenie to będzie dostępne tylko podczas tego wydarzenia.

Wielka bitwa bossów to tryb, w którym gracze stają do walki, wybierając 1 z 10 bossów. Każdej klasie odpowiada unikalny boss. Na koniec gracze otrzymają dostęp do Rexxara,  Rozdział poświęcony temu bohaterowi stanowi drugą część księgi bohaterów i jest dostępny dla wszystkich graczy. Będzie można również zdobyć specjalny pakiet łowcy, po pokonaniu 8 bossów.


Całość wydarzenia rozpocznie się 29 września i potrwa aż do 21 października.