W ostatni weekend odbył się Blizzconline, czyli jedno z największych wydarzeń z grami, które poprowadziło Blizzard Entertainment. Podczas tego eventu zapowiedziano nowe produkcje, jak i aktualizacji do gier. Niestety, ale poprzez pandemię Blizzcon w tym roku musiał odbyć się online. Zostały zaprezentowane bardzo ciekawe elementy, które opiszę w tym artykule.


Zacznijmy od jednego z  najbardziej wyczekiwanych  tytułów przez graczy, czyli  World of Warcraft.  W najnowszym patchu 9.1 do Shadowlandsów mają się pojawić  nowe dunegony, czy dodatkowe aktywności na przykład latanie. Pojawi się również nowa lokacja Korthia. Podczas prezentacji został zaprezentowany dodatek do Shadowlands: Chains of Domination.
Blizzard w tym roku zaprezentowało reamaster do gry Diablo II: Resurrected. Owa produkcja  ma pojawić się jeszcze w 2021 roku i będzie dostępna na PC, jak i konsolach PlayStation 4/5, XBOX One/Series X|S, czy Nintendo Switch. Osobiście sam jestem fanem Diablo II, nie mogę się doczekać, aż w końcu będę mógł zagrać w tę grę.
Nie obeszło się również dodatków do Diablo 4. Blizzard zapowiedział też wiele ciekawych informacji, co najważniejsze pojawi się nowa klasa - Łotrzyk. Twórcy zrobili gest w stronę graczy, Rouge był dostępny w Diablo 1, gdzie mogliśmy ją wybrać spośród trzech postaci. Podczas pokazu zostały zaprezentowane nowe mechaniki między innymi jazda na wierzchowcu, czy nowe lokacje, od mroźnej tundry, poprzez pustynię, aż w końcu dojdziemy do piekła. Do Hearthstone został zapowiedziany nowy dodatek, który będzie dodawał nowe karty, jak i tryb fabularny związany z nową przygodą. Oprócz tego zostanie dodane wiele kart oraz rewers związany z Rokiem Feniksa. Nadchodzi również nowy tryb, będzie to RPG! Pojawią się w nim misje w stylu roguelike, gdzie będziemy mieli masę wyzwać przy każdym podejściu. Podczas grania w ten tryb będziemy zdobywać postacie, które możemy użyć w następnych walkach podczas drabinki.


Kolejną produkcją, którą przedstawił nam Blizzard to Overwatch 2! W nowej odsłonie gry zobaczymy nie tylko nowe mapy, wprowadzenie drzewka umiejętności, czy zmianę pogody, ale także dostępny będzie tryb kampanii, w którym będzie można grać w trybie kooperacji! 
Z okazji 30-lecia Blizzarda powstał Blizzard Arcade. Firma powstała w 1991 roku i była znana pod nazwą Silicon & Synapse, natomiast została zmieniona w 1994 roku na Blizzard Enternainment. Twórcy powstawonili, iż na swoje trzydziestolecie wypuszczą trzy swoje pierwsze produkcje - The Lost Vikings, Rock'n'Roll Race i Blackthorne. Pakiet do tych trzech gier można kupić na oficjalnej stronie.
Nie możemy również zapomnieć o wpadkach, które przydarzyły się podczas tego wydarzenia. Transmisja Blizzconline odbyła się na platformie Twitch.tv, jak i YouTube. Podczas tego wydarzenia wystąpili między innymi Murlocki, Lindsey Stirling, czy  Metalica. Na Twitchu z powodu DMCA zespół Metalica został wyciszony i zastąpiony muzyką bez praw autorskich.  
Osobiście bardzo Blizzconline bardzo mi się podobał. Jestem graczem Overwatcha, jak i Hearthstone'a, cieszę się, że produkcje są dalej rozwijane i będę miał możliwość grania w te gry przez kolejne lata.