Ostatnio głośno jest o wersjach gier z obecnej generacji portowanych na przyszłą generację, zaczęło się od GTA V, które spotkało się ze sporą ilością memów. Developerzy ze studia Gearbox Software zapowiedzieli wersje Borderlands 3 na nadchodzącą wielkimi krokami nowe konsole.

Dla fanów serii są to bardzo dobre wieści, ponieważ najnowsza odsłona gry będzie miała poprawioną płynność animacji oraz wyższą rozdzielczość. Na Xbox Series X oraz Playstation 5 gra będzie działać w rozdzielczości 4k i 60 klatkach na sekundę. Borderlands 3 będzie również dostępne na Xbox Series S.Najważniejsza informacja jest to, że gracze posiadający wersje gry na obecnej generacji otrzymają ją za darmo na next-genach. Nie znamy jeszcze dokładnej daty, kiedy Borderlands 3 ostatecznie zawita na nowej generacji.

Twórcy zapewniają, że postępy, jakie gracze zdążyli zrobić na obecnej generacji, zostaną przeniesione na nowe konsole. Jak również zakupione przez graczy rozszerzenia. Będzie dostępne również wparcie dla lokalnej kooperacji dla maksymalnie 4 osób. W 2021 roku pojawi się również cross play między platformami.
Fani gry są rozpieszczani przez twórców, developerzy zapowiedzieli kolejny płatny dodatek oferujący nowy tryb zabawy. Dodatek również będzie dodawać nowe drzewka umiejętności oraz zdolności każdej postaci. Niedawno mieliśmy premierę ostatniego fabularnego rozszerzenia do trzeciej części Borderlandsów, który ukazał się 10 września. 

Gra zadebiutowała w 2019 roku na platformach PC oraz konsolach Playstation 4 i Xbox One.