20 maja oficjalnie wystartowało najpełniejsze pod kątem akcji wydarzenie społecznościowe w historii Call of Duty. Bohaterowie dwóch najbardziej kultowych serii filmowych z lat 80 trafili do Warzone, Black Ops Cold War i Call of Duty: Mobile
Przez ograniczony czas fani mogą wcielić się w rolę Rambo, który przeżył ostateczny atak lub nieświadomego bohatera Johna McClane'a, gdy ci wpadną do Werdańska, powalczą na Nuketown '84, przeżyją starcie w Nakatomi Plaza i nie tylko.

Menedżerka generalna serii Johanna Faries zdradziła, czego należy się spodziewać po tym wydarzeniu.

Począwszy od teraz, ograniczona czasowo zawartość „Bohaterowie kina akcji lat 80.” do Call of Duty wprowadza nowych, grywalnych, kultowych Operatorów na wszystkich platformach; nowe, inspirowane filmem miejsca i misje w Warzone; nowe, ograniczone czasowo tryby w Black Ops Cold War i Warzone; tematyczny tryb wieloosobowy w Call of Duty: Mobile oraz nowe bronie, przedmioty kosmetyczne z lat 80. i nie tylko.

Obaj bohaterzy otrzymali własny zestaw gadżetów, składający się z legendarnego operatora, trzech schematów broni i elementów kosmetycznych jak emblematy czy wizytówki. Każdy z zestawów kosztuje 2400 Punkty COD, które można pozyskać tylko za prawdziwe pieniądze.

Koszt jednego takiego wydatku to 84 zł, czyli za oba pakiety Johna Rambo i Johna McClane'a trzeba będzie zapłacić 169 zł.  Jednak na potrzeby wydarzenia przygotowano 9 zadań, za których wykonanie gracze otrzymają m.in. punkty doświadczenia, wzór na wizytówkę i skórkę na broń.

Oprócz nowej, dostępnej zawartości tematycznej Rambo i Szklana Pułapka, dostępna jest również masa ekscytujących nowych treści, które wprowadzane są do Call of Duty: Black Ops Cold War w ramach trwania trzeciego sezonu, w tym Standoff – nowa mapa 6 na 6 w trybie wieloosobowym; nowa drużynowa mapa Duga w trybie wieloosobowym; nowy drużynowy tryb Elmination; a także nowi operatorzy, broń i nie tylko.
Ponadto nowe śródsezonowe wydanie zawiera całą gamę nowej zawartości do Black Ops Cold War Zombies Outbreak, w tym, po raz pierwszy w Outbreak nową misję główną, nowe spotkanie z przerażającym Ordą przemierzającym Ural oraz mnóstwo nowych sekretów i niespodzianek do odkrycia.