Od 13 lat kolejne części serii Call of Duty są najchętniej kupowanymi grami w wielu krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii. Czy w tym roku uda się po raz kolejny powtórzyć sukces z premierowego weekendu? Jeżeli mamy na myśli cyfrową dystrybucję, to najwyraźniej tak, ponieważ Activision wysłało taki komunikat, aczkolwiek nie podało konkretnej liczby sprzedanych egzemplarzy:


Piątkowa premiera Black Ops Cold War ustanowiła nowy rekord najwyższej sprzedaży w formie cyfrowej w skali globalnej w historii serii. Dziękujemy wszystkim graczom Call of Duty na całym świecie. Premiera to dopiero początek. Ten nowy tytuł wypuszczamy do największej i najbardziej zaangażowanej społeczności Call of Duty w historii. Nie możemy się doczekać możliwości dostarczania wam darmowej zawartości popremierowej, wydarzeń oraz wsparcia dla całej społeczności w miarę, jak Black Ops Cold War będzie ewoluowało – tak jak w zeszłym roku, po premierze Modern Warfare.


Sytuacja wygląda nieco gorzej, gdy spojrzymy na dystrybucję fizycznych egzemplarzy. Otóż pierwszy raz od 13 lat w Wielkiej Brytanii więcej pudełek sprzedał Assassin's Creed: Valhalla.  W tamtym regionie produkcja Ubisoftu rozeszła się w 144 tysiącach kopii. Natomiast Call of Duty: Black Ops Cold War w 130 tysiącach.


  1. Assassin's Creed Valhalla (nowość)
  2. Call of Duty: Black Ops Cold War (nowość)
  3. Marvel's Spider-Man: Miles Morales (nowość)
  4. FIFA 21 (1)
  5. Animal Crossing: New Horizons (2)
  6. Demon's Souls (nowość)
  7. Super Mario 3D All-Stars (6)
  8. Mario Kart 8: Deluxe (3)
  9. Minecraft (Switch) (5)
  10. Watch Dogs: Legion (4)


Najwięcej nabywców, bo aż 39% nowe Call of Duty znalazło na PS4. Na drugim miejscu jest Xbox One z wynikiem 34%, a na nowe konsole PS5 i XSX|S sprzedało się odpowiednio 17% i 9%.