Premiera ostatniej odsłony serii pod tytułem Black Ops Cold War, marka Call of Duty przekroczyła 3 miliardy wartości portfela zamówień (Portfel zamówień to miara definiowana jako ilość netto produktów i usług sprzedanych cyfrowo lub fizycznie w danym okresie, zawierająca w sobie licencjonowanie, merchandise oraz inicjatywy wydawcy, i równa się dochodom netto minus przychody odroczone) na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy, osiągając tym samym najwyższe wartości w kluczowych punktach takich jak zaangażowanie graczy, czy też sprzedaż gier w wersji premium.
Od premiery gry Call of Duty Modern Warfare, seria znajduje się w świetnym okresie. W skali rocznej seria odnotowała wzrost wartości portfela o 80%, a sprzedaż jednostek produktowych wzrosła o 40%. Według wewnętrznych statystyk firmy Activision w Call of Duty zagrało ponad 200 milionów ludzi w ciągu roku na konsolach, komputerach stacjonarnych oraz urządzeniach mobilnych.

Firma Activision poinformowała, że premiera Black Ops Cold War to dopiero początek. Gracze otrzymają niedługo bezpłatna zawartość w każdym z cyklicznych sezonów, które będą rozbudowywać rozgrywkę, a pierwszy z nich zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu.

Byron Beede, wiceprezes oraz dyrektor generalny Call of Duty, Activision mówi:

Okres ostatniego roku w całym ekosystemie Call of Duty, począwszy od darmowej gry Warzone, po popremierowe wsparcie dla Modern Warfare, a teraz Black Ops Cold War, był niesamowity
To kolejny wspaniały rozdział w Black Ops z niesamowitą kampanią, zupełnie nowym doświadczeniem zombie i oczywiście dynamicznym trybem dla wielu graczy. Premiera to dopiero początek. Skupiamy się na budowaniu ciągłego procesu obejmującego ogromną ilość bezpłatnych treści i wydarzeń po premierze w całej serii.

Gracze popularnego trybu Warzone nie mają się czego obawiać, tryb ten otrzyma pełne wsparcie, zarówno dla Black Ops Cold War, jak również utrzymane zostanie ono dla dotychczasowej rozgrywki w Modern Warfare. Nadchodzący w tym miesiącu pierwszy sezon dla Black Ops Cold War zawierać będzie również zawartość dla Warzone.

Gra dostępna jest na platformach : PC, Playstation 4 oraz 5, Xbox One oraz Series X i S Informacje o grze znajdziecie tutaj: www.callofduty.com, oraz obserwując @CallofDuty na Twitterze, Instagramie oraz Facebooku.