Nie od dzisiaj wiadomo, że Call of Duty Modern Warfare wraz z sieciowym modułem Warzone zajmują sporo wolnej przestrzeni na dysku. Wiele użytkowników skarżyło się, że rozmiar jest zbyt duży w porównaniu do tego, co oferuje sama gra.

Zarzuty nie są bezpodstawne, bowiem w samym dniu premiery produkcja wymagała około 175 GB wolnego miejsca, a po najnowszej aktualizacji, trzeba było przygotować aż 250 GB.

Deweloperzy najprawdopodobniej w końcu poczuli presję ze strony graczy i postanowili coś z tym zrobić. Jak poinformował Paul Haile, dyrektor produkcji Call of Duty Modern Warfare w Infinity Ward, dzisiejsza aktualizacja powinna poprawić obecny stan rzeczy.Już od dzisiaj, po wprowadzeniu w życie aktualizacji 1.28 na komputerach osobistych będziemy mieć możliwość zainstalowania tylko wybranych modułów gry, jednak warto zaznaczyć, że do jej uruchomienia niezbędny jest moduł Warzone, którego nie da się usunąć.

Jest to ciekawe rozwiązanie, które z pewnością doceni część użytkowników. Jednak nie wszystko jest idealne — jeżeli chcielibyśmy zainstalować wyłącznie tryb multiplayer i moduł Warzone, należy się przygotować na to, że gra wciąż będzie zajmować niemało, bo około 140 GB wolnej przestrzeni.