Jak pamiętamy Crysis w chwili swojej premiery stał się swego rodzaju memem, dla ówczesnych komputerów. Gdzie pierwsze pytanie, jakie padało podczas zakupu nowego komputera (nawet parę lat po premierze gry), było „czy uruchomimy na nim Crysisa”. Ponieważ twórcy nie uznawali kompromisów podczas produkcji jeśli chodzi o grafikę.

W dzisiejszych czasach by to nie przeszło. Dla wielu graczy uruchomienie Crysisa było swego rodzaju marzeniem, a przynajmniej posiadanie komputera, który uciągnąłby tego wymagającego potwora.

Może właśnie dzięki brakowi kompromisów gra się źle, nie zestarzała i wciąż wygląda dobrze. Dziś już znamy wymagania do Crysis remaster, nie są one duże… ale czy aby na pewno? W grze mamy preset ustawień o nazwie „Can it run Crysis?”.
Więc prawdopodobnie rekomendowane wymagania na pewno zostaną przekroczone. Wyciekł zrzut ekranu z gry w 4k i prezentuje się dobrze, chociaż wiadomo, kompresja pliku trochę psuje efekt.

W galerii znajdziecie dwa screeny jeden z remastera drugi z wersji 2007 roku dla porównania.

W grze został zastosowany Raytracing oraz DLSS, gra ukarze się 18 września i będzie dostępna na PC wyłącznie na Epic Game Store, Playstation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.