Dwa dni temu informowaliśmy wpisie użytkownika JoeBuck80, który w serwisie GameFaqs udostępnił post zawierający wypowiedź rzekomego pracownika CD Projekt RED.

W tamtym poście anonimowy członek studia między innymi wspominał o „bałaganie związanym z procesem produkcyjnym gry”, zmuszaniu deweloperów do wycinania zawartości z produkcji, dodaniu wyciętych elementów w formie dodatkowych DLC czy okrojeniu gry z 50 tysięcy linii dialogowych.

Zainteresowanych tematem zapraszamy do poprzedniego newsa, w którym będą mogli zapoznać się z pierwotną informacją.Oficjalny profil Cyberpunk 2077 w serwisie Twitter udostępnił link do wątku na portalu Reddit, który był poświęcony wcześniej wspomnianej wypowiedzi rzekomego pracownika CD Projekt RED. W Tweecie czytamy:


„Normalnie nie udzielamy komentarza do plotek, ale tym razem chcieliśmy zrobić wyjątek, ponieważ ta historia jest po prostu nieprawdziwa”.


Jak się okazało, jak zapewniają deweloperzy, pogłoski w tym przypadku okazały się niezgodne z prawdą. Właśnie dlatego, zawsze zalecamy, aby do takich informacji podchodzić z odpowiednim dystansem.

Jak na ten moment, kwestia wyciętej zawartości i ewentualnego przywrócenia jej do gry zostaje nierozstrzygnięta. Jednak dzięki zdementowaniu najnowszych plotek wiemy już, że zgodnie z treścią ubiegłomiesięcznego listu z przeprosinami od studia CD Projekt RED, na przestrzeni najbliższych miesięcy pojawią się duże aktualizacje naprawiające błędy.
Pierwsza łatka zadebiutuje w tym miesiącu, a kolejna wejdzie do gry w lutym tego roku. Nie należy zapominać także o tym, że w przyszłości powinniśmy ujrzeć także zapowiadane dodatki, a także pełnoprawny tryb online. 

Trochę szkoda, że nie mamy pewności, czy do gry trafi wycięta zawartość i zapowiadane, lecz nie dodane elementy. Miejmy nadzieję, że deweloperzy jak najszybciej przybliżą grę do zapowiadanej perfekcji.