Od premiery Cyberpunka 2077 minęło już niemal pół roku i przyszedł czas, aby CD Projekt RED ujawniło jak tytuł poradził sobie w pierwszym kwartale 2021 r. Tym bardziej, że ostatnie działania firmy i analizy biznesowe nie napawały optymizmem.

CD Projekt potwierdził jednak, że ma powody do radości, ponieważ do końca roku sprzedało się 13,7 milionów egzemplarzy. Najczęściej były to kopie zakupione cyfrowe aniżeli fizycznie (73% vs 27%) na komputery osobiste.  Dzięki temu firma zarobiła "na rękę" 1,154 miliardów złotych.Co ciekawe, CD Projekt zwrócił zaledwie 30 tysięcy kopii.Jak wyliczył analityk Mike Futter stanowiło 0,385% całkowitego przychodu z gier.

Spółka dominująca utworzyła rezerwę na zwroty i spodziewane korekty raportów licencyjnych dotyczących premierowej sprzedaży gry Cyberpunk 2077 w czwartym kwartale 2020 r. Rezerwy zostały zaprezentowane w pozycji „Pozostałe rezerwy” w podziale na długo i krótkoterminowe. Długoterminowa część rezerwy na spodziewane korekty premierowych raportów licencyjnych, w związku z kontraktowym rozliczeniem premiery po pełnych czterech kwartałach sprzedaży wynosi 145 613 tys. zł i została oszacowana na podstawie informacji od dystrybutorów dotyczących sprzedaży premierowej do sieci detalicznych, sprzedaży przez kasy do klientów końcowych, ilości kopii gry w kanałach sprzedaży i magazynach oraz osądu własnego dotyczącego spodziewanej sprzedaży przez cały rok 2021. Krótkoterminowa część rezerwy na zwroty o wartości 40 465 tys. zł wynika ze sfinalizowanych albo ustalonych z dystrybutorami w pierwszym kwartale 2021 r. korekt zamówień lub raportów licencyjnych dotyczących sprzedaży w czwartym kwartale 2020 r. Pozostałą kwotę krótkoterminowej części rezerwy na zwroty stanowią koszty akcji Help Me Refund, oszacowane na podstawie faktycznie otrzymanych zgłoszeń graczy, szacowanych kosztów operacyjnych i finansowych w łącznej wysokości 8 459 tys. zł.

Firma ujawniła także, że seria gier Wiedźmin sprzedała się do tej pory w ponad 50 milionach egzemplarzy, z czego 30 milionów zapewnił Wiedźmin 3: Dziki Gon.