Od premiery Cyberpunka 2077 minęły już prawie dwa tygodnie i zgodnie z zapowiedzią CD Projekt RED jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia ujawnił, jak poradziła sobie najnowsza produkcja studia, wliczając w to zwroty na konsolach ósmej generacji.
Do tej pory wiadomo było, że w przedsprzedaży Cyberpunk 2077 trafił do 8 milionów graczy, z czego w 59% przypadków przeważała wersja na komputery osobiste. Warto jednak pamiętać, że posiadacze konsol mieli możliwość zwrotu gry i pieniędzy. 

Od dnia premiery minęło jednak już trochę czasu i kolejne doniesienia, że dziennie sprzedaje się milion sztuk na PC.  CD Projekt RED ujawnił oficjalnie, że do 20 grudnia gra trafiła w ręce 13 milionów graczy.

Zarząd spółki CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) informuje, iż w oparciu o raporty cyfrowych platform dystrybucyjnych oraz dane zebrane od dystrybutorów fizycznych szacuje, że do dnia 20 grudnia włącznie, gracze kupili ponad 13 milionów sztuk gry Cyberpunk 2077. Powyższa liczba odpowiada szacunkom odnośnie do salda zrealizowanej sprzedaży detalicznej na wszystkich platformach sprzętowych (po uwzględnieniu zwrotów dokonanych przez klientów detalicznych w sklepach fizycznych oraz cyfrowych) tzw. “sell through”, pomniejszonej o liczbę otrzymanych do dnia publikacji niniejszego raportu mailowych zgłoszeń od klientów detalicznych w ramach akcji “Help Me Refund”, otrzymanych bezpośrednio przez Spółkę.