Przedwczoraj informowaliśmy was o tym, że studio CD Projekt Red opublikowało narzędzia modderskie graczom, o czym więcej możecie przeczytać tutaj. Długo nie trzeba było czekać na to, aby społeczność moddersk wplotła Johny’ego SIlverhand’a, odgrywanego przez Keanu Reevesa, w sceny erotyczne, które w grze są bezproblemowo dostępne za sprawą pracowników seksualnych.

Metodologia działania moda jest prosta, po prostu podmieniany był model pani do towarzystwa na Johny’ego. Nie spodobało się to developerowi, który postanowił odpowiedzialną za to modyfikacje usunąć oraz zablokować na popularnym serwisie NexusMods.com.

Studio dla redakcji PC Gamer udzieliło komentarza w tej sprawie, który brzmiał następująco:

Naszą najważniejszą zasadą dotyczącą treści tworzonych przez użytkowników, w szczególności modów do gier, jest to, że nie mogą one szkodzić innym. W przypadku zamiany modeli postaci może to być w ten [szkodliwy] sposób postrzegane przez osoby, które użyczyły swojego wizerunku na potrzeby tworzenia postaci do gry Cyberpunk 2077

CD Projekt Red dodaje:

W przypadku stworzonych przez nas postaci zasadniczo zezwalamy na modyfikowanie gry do woli i po prostu dobrą zabawę. Jeżeli chodzi o modele prawdziwych osób, które zaprosiliśmy do udziału w grze, uprzejmie prosimy o powstrzymanie się od używania ich w każdej sytuacji, która może zostać uznana za obraźliwą, o ile nie ktoś nie posiada na to wyraźniej ich zgody

Jest to jak najbardziej zrozumiała postawa studia, więc raczej nie będzie tutaj takiego problemu ze zrozumieniem jej przez społeczność jak np. przy zablokowaniu modyfikacji „hot coffee” w Red Dead Redemption 2 przez Rockstar.