W tym roku wiele zaplanowanych terminów premier zostało przesuniętych. Ofiarą opóźnień są nawet takie produkcje jak Cyberpunk 2077. Jak się okazuje, do tej grupy możemy zaliczyć również nadchodzącą nową odsłonę gry z 2012 roku, zatytułowaną Chivalry 2. W oficjalnym komunikacie blogu, studio Torn Banner odpowiedzialne za grę poinformowało, że pomimo wcześniejszych zapewnień, nie doczekamy się debiutu tytułu w tym roku.
Zmiana formy pracy zespołu uległa znacznej zmianie, głównie przez globalną pandemię. Jednak deweloperzy postanowili wykorzystać tę możliwość, aby dopracować swoje dzieło. Chivalry 2 ukaże się w 2021 roku, w tym samym momencie na komputerach osobistych ekskluzywnie w sklepie Epic Games, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Series X.

Ekipa ze studia Torn Banner zapewnia, że dodatkowy czas pozwoli wprowadzić do gry zupełnie nowe mapy, funkcje i zawartość, które pierwotnie miały się pojawić dopiero jakiś czas po premierze. Niestety konie i wszelkie aktywność związana z walką na wierzchowcu będzie dostępna dużo później.


Źródło: Chivalry2.com


Komunikat wspomina również o pierwszych publicznych testach beta, ale nie wskazano jeszcze terminu oraz innych szczegółów. Zainteresowanym zostaje tylko zaczekać na kolejne oficjalne doniesienia. Warto też dodać, ze gra będzie miała system cross-play, co oznacza, że posiadacze wszystkich wcześniej wymienionych platform, będą mogli wspólnie zagrać w Chivalry 2.