Jeśli chodzi o grę, która jest najbardziej wyczekiwana w tym roku, to z całą pewnością można powiedzieć, że chodzi o Cyberpunk 2077. Hype jaki narósł wokoło tej produkcji jest gigantyczny. Jednak musimy pamiętać, że nie tylko Cyberpunkiem człowiek żyje. Przed Wami lista gier, które moim zdaniem zasługują na uwagę w najbliższych miesiącach. Lista nie zawiera tytułów, które miały już swoją premierę, a teraz wychodzą ponownie na nowe platformy np. Dead Stranding z Playstation 4 czy też Horizon Zero Dawn.  Zapraszam do lektury 


Oddworld: Soulstorm

Kto nie zna poczciwego Abe? Oddworld to klasyczna platformówka pamiętająca czasy pierwszego Playstation. Nowa część przygód jednego z Mudoków rozwija historię z poprzedniej odsłony gry Exoddus. Tym razem trafiamy na pustynię, razem ze swoimi pobratymcami szukając schornienia oraz wody. Los jednak sprawia, iż uciekinierzy odnajdują nieznany im napój, od którego bardzo szybko się uzależniają. Nie wiedząc jednak, że do produkcji napitku użyte zostały kości przedstawicieli tej samej rasy co oni. Historia w Oddworld zawsze była mroczna i tajemnicza, teraz nie będzie inaczej jak zapewniają nas twórcy. Gra została zapowiedziana już w 2016 roku, jednak jej premierę przesunięto na rok 2020. Ma się ukazać ona na platformie Epic Game Store.


Knights of Honor II: Soveregin

Druga część klasycznego tytułu od studia Black Sea Games jest rozwinięciem gry z 2004 roku. Jest to strategia czasu rzeczywistego osadzona w realiach średniowiecza. Stajemy na czele wybranego przez siebie Państwa i tylko od nas zależy, jak potoczą się losy kraju. Poziom rozbudowania gry i mechanik, które posiada jest imponujący.  Od zaawansowanego systemu rozbudowy miast, poprzez dbanie o linię rodziny królewskiej po szpiegostwo oraz zarządzanie armią. Warto wspomnieć, że system prowadzenia walk będzie realizowany w trybie znanym między innymi z serii gier Total War. Sami będziemy mogli zarządzać rozstawieniem jednostek oraz wpływać na przebieg bitwy. Gra pojawiła się w sklepie Steam, a premiera jest przewidziana na 4 kwartał 2020 roku. 


   Dirt 5

Podczas tegorocznej transmisji Xbox 20/20 zespół Codemasters ogłosił kolejną część wyścigów samochodowych Dirt 5. W odróżnieniu od poprzednich części, twórcy zapowiedzieli rozbudowany tryb kariery, w którym nasze decyzję będą miały znaczący wpływ na historię kierowcy. Dodatkowo gra ma posiadać tryb kooperacji dla 4 graczy na jednym monitorze! Dla fanów rajdów pozycja obowiązkowa.     


Witchfire 

Fotorealistyczny fps, w którym wcielimy się w łowcę demonów, a wszystko to od Polskiego studia The Astronauts - czy potrzeba czegoś więcej? Gra jak mówi główny pomysłodawca - Adrian Chmielarz jest mocno inspirowana takimi tytułami jak Doom, czy też Blair Witch Project. Twórcy pracują nad Witchfire już od 2017 roku, a premiera jest zapowiedziana na 4 kwartał 2020. Wszystkie postępy produkcji możemy śledzić na stronie producenta.


 


Senua's Saga: Hellblade 2

Druga część przygód Senui została zapowiedziana w zeszłym roku podczas trwania gali The Game Awards. Gra będzie dostępna tylko na platformach PC oraz Xbox, a dodatkowo jest tworzona w nowej technologi Unreal 5. Przesiąknięta fantastyką oraz nordycką mitologią przygoda zaprowadzi nas teraz do samego piekła w celu odzyskania duszy ukochanego głównej bohaterki. Czy Senua pokona własne lęki oraz mitologiczne stwory? O tym przekonamy się już w tym roku. 

The Last of Us 2

Jeden z najgłośniejszych tytułów na platformę Playstation doczekał się drugiej części. Historia będzie skupiać się wokoło dorosłej już bohaterki znanej z pierwszej odsłony - Ellie. Całkiem niedawno, podczas internetowej konferencji State of Play mieliśmy okazję zobaczyć gameplay oraz nowe mechaniki gry. Na szczęście nie przyjdzie nam długo czekać na tę produkcję, ponieważ wychodzi ona już 19 czerwca.   


New World 

Sieciowe MMO RPG dziejące się na mistycznej wyspie Aeternum w całości osadzone w XVIII wieku przesiąkniętym magią. Główną osią fabuły będzie walką o tajemniczą substancję Azoth. Twórcy Amazon Game Studios zapowiadają niesamowitą rozgrywkę, zapewniając setki godzin contentu. Rozbudowany system craftingu umożliwi nam budowę nawet całych wiosek, a dodatkowym smaczkiem produkcji mają być ogromne bitwy między graczami podczas oblężenia twierdz. Premiera jest przewidziana na sierpień 2020. 


Iron harvest

Gra niemieckiego studia King Art Games przedstawia alternatywną wizję początku 20 wieku. Kreowany przez twórców świat przedstawia połączenie zaawansowanych maszyn kroczących z kontrastem prostych, dopiero rozwijających się technologii. Gra w dużej części jest wizją polskiego artysty Jakuba Różalskiego, który wykonał większość grafik. Tytuł sam w sobie jest strategią czasu rzeczywistego inspirowaną między innymi Company of Heroes. Premierę gry przewidziano na 1 września 2020 roku.   
Dying Light 2

Chociaż dokładna data premiery nie jest znana, mówi się o bieżącym roku. Zeszłoroczne przecieki ze studia Techland nie napawały nas optymizmem, jednak według głównego projektanta Tymona Smektały wszystko jest na dobrej drodze do wydania gry. Druga część Dying Light ma być jeszcze bardziej mroczna od części pierwszej, a zaawansowany system rpg, walki frakcji oraz mnóstwo zombie może ponownie okazać się doskonałym przepisem na wielki hit. Jedyne co nam zostaje to czekać na dalsze wieści z polskiego studia oraz trzymać kciuki za produkcję. 

Marvel's Avengers 

Kto z nas w dzieciństwie nie chciał zostać superbohaterem? Teraz dzięki wydawcy Square-Enix będziemy mieli taką możliwość. Gra pozwoli wcielić się nam w jednego z Avengersów i stanąć naprzeciwko złowrogie organizacji AIM. Rozbudowany system rozwoju postaci oraz rozgrywka zmieniająca się pod umiejętności wybranego bohatera zapewni zabawę na wiele godzin. Dodatkowo będziemy mogli personalizować swojego herosa przedmiotami znalezionymi podczas rozgrywki. Tytuł będzie dostępny już 4 września na platformach PC/Xbox oraz PS4.