Control: Ultimate Edition to kompletne wydanie gry Control (trzecioosobowa strzelanka science fiction z roku 2019) wydanej przez 505 Games i stworzonej przez Remedy Entertainment. Edycja ta oprócz wersji podstawowej gry zawiera również wszystkie jej dodatki, a wyszło ich do tej pory dwa – The Foundation oraz AWE.Edycja kompletna na logikę ważyć będzie o wiele więcej niż przeciętna pojedyncza gra, jednak to, że produkcja Control: Ultimate Edition w wersji na konsole Xbox One nie zmieściła się na pojedynczej płycie, mimo wszystko trochę szokuje.

Deweloperzy wyjaśnili na swojej stronie pomocy technicznej, że całość waży ponad 50 GB, czyli więcej niż jedna płyta CD. Powiedzieli również, że resztę potrzebnych plików gracze mogą pobrać z internetu. Dodatkowo informują, że jeśli już raz pobierzemy cały zestaw, więcej nie będziemy musieli korzystać z internetu, aby grać.

Ekipa z 505 Games poinformowała również, że dzięki odpowiedniej kompresji danych, całe Control: Ultimate Edition w wersji na konsole PlayStation 4 mieści się na jednej płycie. Utrudnione zadanie mają więc jedynie użytkownicy konsoli od Microsoft.