Crash Bandicoot to kultowy bohater pamiętający czasy pierwszego PlayStation. Niedawno premierę miała najnowsza odsłona cyklu, którą postaramy się wam przybliżyć.
Na pełnoprawną odsłonę z czwórką w tytule przyszło czekać graczom 22 lata. Akcja gry rozpoczyna się po wydarzeniach z Crash Bandicoot: Warped, która została wydana w 1998 roku. Tym razem Neo Cortex, Dr. N Tropa oraz Uka Uka chcą przejąć władzę nad całym multiwersum i tylko Crash jest w stanie ich powstrzymać.

Podtytuł gry, czyli Najwyższy Czas odnosi się nie tylko do tego, że od ostatniej pełnoprawnej odsłony minęło 10 lat, ale również, że sama gra opowiada o czasie. Dodatkowo w produkcji zostaną zaprezentowane nowe kwantowe maski, które pozwolą bohaterom pozyskać nowe moce i zdolności.

Gra posiada dwa tryby, które zadowolą zarówno nowych gracza jak i starych wyjadaczy. W trybie Modern gracze zawsze będą mogli kontynuować zabawę od ostatniego punktu kontrolnego, natomiast w trybie Retro gracze mają ograniczoną pulę żyć, którą powiększą, zbierając owoce Wumpa, zupełnie jak w oryginalnej trylogii Crasha.

Potężne Maski Kwantowe Ach. Ta zupełnie nowa mechanika, dzięki której odkryjemy nowe, wcześniej niedostępne miejsce. Maski kwantowe mają specjalne zdolności, a podczas naszej pozyskamy takie, które pozwolą nam odwracać grawitację, czy manipulować czasem. Do naszej dyspozycji twórcy oddali również nowe grywalne postaci. W tym Neo Cortex, Dingodile oraz Tawn – dawna miłość Crasha.

Twórcy przygotowali dla nas różne style rozgrywki. Gracze mogą doświadczyć teraz trybu N. Verted, zapewniający graczom alternatywną perspektywę, efekty dźwiękowe, muzykę. Mamy również tryb lokalnej rywalizacji nazwany Bitwą Bandików, w którym gracze mogą ścigać się do mety w wyścigach na Punkty Kontrolne lub rywalizować o najwyższy wynik w Crate Combo.