W internecie pojawiły się kolejne szczegóły dotyczące czwartej części gry Crash Bandicoot, która swoją premierę ma mieć już w przyszłym tygodniu, a dokładnie 2 października. Okazuje się, że w tym wydaniu przygód Crasha będziemy mogli po raz pierwszy zagrać ze znajomymi lub rodziną.

Tytuł Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas będzie oferował graczom kilka trybów lokalnych rozgrywek multiplayer. Konsolowi użytkownicy będą mogli ze sobą współpracować lub rywalizować. W każdym trybie będzie mogło grać od 2 do 4 graczy. Plotki o dodaniu do gry trybu wieloosobowego krążyły w internecie od jakiegoś czasu, jednak teraz zostały one oficjalnie potwierdzone.

Pierwszy z trybów nosi nazwę Bandicoot Battle i jest to tryb rywalizacji. Podzielony został na dwie oddzielne rozgrywki. Pierwsza (Checkpoint Battle) polegać będzie na ściganiu się w wybranych lokacjach. Kto zbierze najwięcej checkpointów, wygra. W drugiej natomiast (Crate Combo) najważniejsze będą punkty do zdobycia. Kto rozwali najwięcej skrzynek – wygrywa.

Kolejnym trybem będzie Pass N. Play, gdzie współpracując będziemy mogli wspólnie prowadzić kampanię fabularną gry.

W każdym trybie będziemy mogli wcielić się w rasha, Coco, Fake Crasha lub Fake Coco.