Creature Lab to gra od studia Image Power, która pozwoli wcielić się w szalonego naukowca o bardzo liberalnym podejściu do przedmiotów testowych i nudnych procedur. Rozgrywka będzie polegać na mieszaniu mutagenów, analizie ich właściwości, hodowli nowych części ciała, ale nie tylko.

Gracz może również wykorzystać pochwycone obiekty do swoich badań i zamienić je w potwory na wzór Frankensteina. O nowej produkcji wypowiedział się wiceprezes Image Power S.A, Piotr Figarski.

Jesteśmy podekscytowani naszą nową produkcją z gatunku horror i liczymy na spore zainteresowanie community graczy. Temat mieszania genów, łączenia leków, efektów szczepionek i eksperymentów od wielu lat jest na czasie. Udostępniliśmy graczom wiele „składników” i możliwości ich łączenia - nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć co wymyślą i jakie efekty stworzy ich kreatywność i wyobraźnia.

Ponadto trzeba będzie też zarządzać ekwipunkiem, rozbudowywać laboratorium, upewniając się przy okazji czy kryjówka jest bezpieczna.  Jednak gracz nie może liczyć na jakiekolwiek wsparcie, więc trzeba będzie samodzielnie pozyskać lub ukraść potrzebne składniki.

Gra zadebiutuje na Steamie, ale aktualnie Image Power nie podało daty premiery, ponieważ oprócz Creature Lab w produkcji są takie tytuły jak Yacht Mechanic Simulator 2021, Ambulance Simulator oraz Offroad Mechanic Simulator