W styczniu Nintendo zaprzeczało, że nie ma planów wydawania nowej wersji swojej hybrydowej konsoli. Niedawno globalny prezes japońskiej firmy - Shuntaro Furukawa odpowiedział, że Nintendo Switch jest obecnie w połowie swojego cyklu życia.
W wywiadzie, który został przeprowadzony przez japoński serwis Nikkei, zapytano jak długi będzie cykl życia konsoli, nawiązując od tego, że DS oraz Wii były wspierane przez 4 lata.

To bardzo ważne dla nas aby ludzie wciąż grali na swoich konsolach. Tyczy to się zarówno osób, które kupiły konsole na premierę jak i tych, którzy kupili ją przy okazji premiery jakiejś produkcji np. Animal Crossing. Chodzi o to aby zapewnić nowe doświadczenie rozgrywki dla wszystkich posiadaczy Switcha.

Następnie Furukawa wspomina, że chce wydłużyć cykl życia konsoli Nintendo.

Zgadza się, w tym momencie Switch jest w połowie swojego życia. Możemy zaoferować masę różnych gier z powodu tego, że nasza konsola jest domową i jednocześnie przenośną konsolą. Ciągle jest masa rzeczy które możemy zrobić w tym roku.

Nie mamy określonego czasu kiedy wydamy nową konsolę. Ciągle przeprowadzamy techniczne oraz marketingowe badania. Nasz zespół odpowiedzialny za Software jak i Hardware pracują w tym samym budynku. Ciągle rozmawiając o nowych sposobach na zabawę.

Nie wątpliwie jest to dobra wiadomość dla wszystkich posiadaczy hybrydowej konsoli japończyków, jak wynika z wywiadu czeka ich jeszcze kilka lat na obcowanie z konsolą.