Wczoraj w sieci pojawił się zwiastun gry, w którym pojawiła się bardzo istotna informacja. Mianowicie tytuł nie będzie ekskluzywny dla Nintendo Switch, ponieważ trafi on również na platformę PC. Gra zadebiutuje już 9 lipca bieżącego roku.
Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin jest kontynuacja Monster Hunter Stories z 2017 roku, które pojawiło się na konsoli Nintendo 3DS. Tytuł ten będzie ponownie kładł duży nacisk na fabułę podobnie jak poprzednia odsłona serii. Nie zabraknie również epickich polowań na potwory, z których Monster Hunter słynie.

W grze pojawi się ponownie mechanika związana z relacjami z potworami, dzięki czemu możemy zwiększyć ich statystyki. Dodatkowo nie zabraknie również postaci niezależnych, które przyjdzie nam spotkać w świecie Monster Hunter i będą nam mogły towarzyszyć podczas przygody.

Capcom zapowiedziało również kolejne demo Monster Hunter Rise, które pojawi się na Nintendo Switch już 11 marca. Użytkownicy będą mieli okazje ponownie sprawdzić grę oraz zmierzyć się z Magmalosem. Pełna wersja gry Monster Hunter Rise pojawi się na Switchu już 26 marca.