Cyberpunk 2077, najnowsze dzieło studia CD Projekt RED pochodzącego z Polski, otrzymało wiele gadżetów, opisujących grę. Oprócz książki związanej z Lore produkcji, w sprzedaży dostępny jest także oficjalny poradnik od Piggyback Games.

Twórcy książki otrzymali wczesny dostęp do Cyberpunka, dzięki czemu byli w stanie szybko napisać wielostronicowy materiał, który zagłębiał się w mechaniki, szczegóły i najmniejsze aspekty gry.
Jak się jednak okazało, w poradniku znajduje się błąd, ponieważ po skończeniu pisania go, CD Projekt RED zmodyfikował w pewien sposób system wymogów, potrzebnych do odblokowania jednego z sekretnych zakończeń gry. 

Według wcześniej opublikowanych informacji w poradniku, aby uzyskać dostęp do ukrytego endingu, należy posiadać współczynnik relacji z Johnnym Silverhandem na poziomie 60%.

Wiele graczy, którzy nie otrzymali możliwości wyboru sekretnego zakończenia, myślało, że źle traktowali rockerboya, wybierali nieodpowiednie dialogi, osiągnęli zbyt niski lub zbyt wysoki współczynnik relacji.
Jak jednak potwierdzili zarówno twórcy gry jak i autorzy poradnika, misja na polach naftowych jest najważniejsza. Uwaga, jeżeli jeszcze nie ukończyliście Cyberpunka 2077, to ostrzegamy, że poniżej znajdują się bardzo istotne fabularne spojlery. 


[SPOILER ALERT]


Za pośrednictwem serwisu Reddit dowiedzieliśmy się, że użytkownik Esper01 skontaktował się z Piggyback Games, którzy z kolei rozmawiali z CD Projekt RED o problemach z zakończeniem. Poniżej prezentujemy odpowiedź, jakiej udzieliło wydawnictwo.


"Dziękuję za Twój e-mail. Skontaktowaliśmy się z CD Projekt Red, aby wyjaśnić ten problem. Okazuje się, że zespół programistów wprowadził zmiany w dostępności tajnego zakończenia. Jest teraz jeden dodatkowy warunek, chociaż nie ma to nic wspólnego z ogólnym procentem synergii z Johnnym.

Krótko mówiąc, podczas zadania SJ-35 („Chippin 'In”), kiedy prowadzisz długą rozmowę z Johnnym w pobliżu jego grobu na polach naftowych, musisz przejść bardzo specyficzną ścieżkę dialogową, aby odblokować sekretne zakończenie, jak pokazano na poniższym schemacie. Chodzi o to, że nie powinieneś być zbyt ostry ani zbyt miły dla Johnny'ego, inaczej nie będzie cię uważał za prawdziwego przyjaciela. Trzeba być uczciwym, żeby zasłużyć na jego szacunek i przyjaźń."

Wspomniany schemat pokazujemy poniżej oraz w galerii pod tym materiałem.