Kilka dni temu Konrad pisał o dostępnych pojazdach w grze Cyberpunk 2077, o czym możecie przeczytać tutaj.
Dziś pociągniemy temat związany z autami w grze trochę dalej. Wiele osób zakładało, że gra od studia CD Projekt RED będzie kopią Grand Theft Auto, gdzie kradzieże aut będą na początku dziennym. Wygląda na to, że kradzież pojazdów nie będzie taka prosta jakby się mogło wydawać. Aby mieć możliwość kradzieży auta, wymagane będą odpowiednie statystyki postaci.


Według informacji udzielonych przez Senior Level Designera Miles Tost, kradzież auta będzie od nas wymagała odpowiednich parametrów naszej postaci odpowiedzialnych np. „za wyrzucanie ludzi z pojazdu”, czy też technicznych statystyk, które umożliwią nam oraz ułatwia w dalszym etapie rozwoju włamywanie się do zaparkowanych pojazdów.


Kolejną ważną informacją jest, że gracze nie będą mogli zatrzymać skradzionych aut dla siebie, kradzież aut będzie jedynie dostępną opcją „na chwilę”. Nie zostaną one u nas na stałe np. w garażu. Po zakupie większej ilości pojazdów dostaniemy dostęp do menu, dzięki któremu będziemy mogli przywołać do siebie wybrany pojazd.

Więcej o grze możecie przeczytać tutaj.