Cyberpunk 2077 jest obecnie najbardziej wyczekiwaną grą na świecie. Z jednej strony można powiedzieć, że to z powodu niewielkiej ilości tytułów o tematyce cyberpunk na rynku lub obecności Keanu Reevesa jako Johnny'ego Silverhanda.
Oczywiście jeśli ktoś tak stwierdzi, to nie będzie w błędzie, ale główną przyczyną jest fakt, że za wskrzeszenie marki Mike'a Pondsmitha odpowiada CD Projekt RED - twórcy Wiedźmina 3, który zdobył uznanie na całym świecie i miał istotny wpływ na gry single player w ostatnich latach.

Cyberpunk 2077 ma zadebiutować 19 listopada na PlayStation 4, Xboksie One oraz PC. Dlatego powoli coraz wyraźniej polskie studio promuje swoją najnowszą produkcję. Kolejnym krokiem w promocji jest reklama telewizyjna, w której główną rolę gra oczywiście Keanu Reeves. Poniższy spot miał już swoją premierę, gdyż pierwszymi odbiorcami byli Amerykanie, którzy mogli obejrzeć materiał podczas pierwszego meczu finałowego NBA pomiędzy Los Angeles Lakers i Miami Heat. Ten miał miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek, a teraz reklama jest dostępna dla wszystkich na Youtube.