W ostatnich dniach w sieci pojawiły się nowe spekulacje użytkowników na temat możliwego kolejnego opóźnienia daty premiery jednej z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku – Cyberpunk 2077. Skąd owe plotki się pojawiły?

Po pierwsze, użytkownicy Twittera zauważyli, że na oficjalnym koncie Cyberpunk 2077, a dokładnie na grafice w tle profilu nie została zaktualizowana data debiutu produkcji. Pod logiem nadal widniał napis ,,November 19’’, obecnie zdjęcie zostało zmienione już na to z nową datą (10 grudnia).

Oprócz tego, pewna użytkowniczka – Tifanny Treadmore opublikowała na swoim Twiterze podejrzany wpis. Wywołało to nie małe poruszenie, a to dlatego, że dziewczyna nie raz już przewidywała wydarzenia, które okazywały się być prawdziwe. Przepowiedziała na przykład pojawienie się zapowiedzi Half-Like: Alyx, czy też odwołanie tegorocznego wydarzenia E3. W poniższym wpisie sugerowała ponowne przeniesienie daty premiery Cybeprunk 2077, nawet na rok 2021:


Na portalu IGN pojawił się wczoraj nowy artykuł, w którym autor pisze, iż przedstawiciel CD Projekt Red odpowiedział na ich prośbę o skomentowanie ostatnich doniesień. Oto co powiedział:

Z reguły nie komentujemy plotek czy spekulacji, ale mogę potwierdzić, że zajęło nam trochę czasu zaktualizowanie wszystkich naszych grafik, tak by odzwierciedlały nową datę premiery 10 grudnia.