Premiera długo wyczekiwanej produkcji jest momentem kulminacyjnym i niezwykle obfitym w emocje, dyskusje i spekulacje — w końcu czekaliśmy na Cyberpunk 2077 aż 7 lat.

Gracze odliczają ostatnie dni do wielkiego debiutu, już za 13 dni mnóstwo ludzi na całym świecie stworzy swoją postać i wyruszy na osobistą przygodę w mrocznym i brutalnym świecie przyszłości. 

Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej o tym, co będzie czekać na nas w Night City, to koniecznie zajrzyjcie tutaj oraz tutaj.
Jednak nawet po premierze gry, chcąc jeszcze mocniej wsiąknąć w ten świat, będziemy oczekiwać na premierę fabularnych dodatków i zapowiadanego trybu wieloosobowego.

W sprawie sieciowego modułu wypowiedział się Adam Kiciński, prezes CD Projekt:

"Po pierwsze, nie nazywamy tego trybem. To osobna dedykowana produkcja, duża produkcja. Planujemy — myślimy o tym jako o samodzielnym produkcie. Oczywiście nie jest całkowicie samodzielny, ponieważ pochodzi z uniwersum Cyberpunka i jest bardzo mocno powiązany z koncepcją pojedynczego gracza Cyberpunk, którą my — ja wymyśliłem".
Deweloper zdradza, że to nie będzie tylko moduł, ale zupełnie osobna produkcja, ale twierdzi, że na tę chwilę nie chce się zbyt dużo wypowiadać na jej temat. Jak zapewnia Adam Kiciński, więcej szczegółów zostanie ujawnione w pierwszym kwartale 2021 roku:

"Ale z naszej perspektywy to jest kolejna niezależna produkcja i pracuje nad nią niezależny zespół ludzi. Jak już powiedziałem, nie skupiamy się teraz zbytnio na mówieniu o innych przyszłych produktach, produktach, które mają zostać wydane po Cyberpunku. Więc proszę, bądźcie z nami w pierwszym kwartale przyszłego roku, kiedy planujemy udostępnić nasze kolejne plany. Wierzę, że multiplayer w Cyberpunku będzie możliwy".

Na ten moment w Cyberpunk 2077 będzie można bez problemu bawić się na konsolach Xbox Series i PlayStation 5 za pomocą wstecznej kompatybilności. Jednak w przyszłym roku pojawi się darmowa aktualizacja, która w pełni przystosuje najnowszą grę studia pochodzącego z Polski do tego, aby mogła w pełni wykorzystać potencjał nowych urządzeń.

Naturalnie, pojawia się pytanie: „co się stanie z plikami zapisu i czy na nowszej konsoli trzeba będzie jeszcze raz przechodzić grę?”. Jak zapewnia zespół CD Projekt RED osoby, które zamierzają wkrótce przejść na nową generację konsol, nie mają powodów do zmartwień."Jeśli zaczniesz grać w Cyberpunk 2077 na PlayStation 4 lub Xbox One, będziesz mógł kontynuować grę na odpowiedniej konsoli nowej generacji".

Jeżeli zastanawiacie się nad tym, jak to będzie działać w praktyce, to śpieszymy z wyjaśnieniem. Wszystko będzie się odbywać za sprawą mechanizmów wstecznej kompatybilności.


PlayStation:

"Jeśli grasz na PlayStation 4, możesz kontynuować rozgrywkę na PlayStation 5 dzięki wstecznej kompatybilności. Oznacza to też, że twoje pliki zapisu z PlayStation 4 będą kompatybilne, umożliwiając ci kontynuację rozgrywki z miejsca, gdzie ją zakończono (o ile korzystasz z tego samego konta PlayStation).

Istnieją 3 możliwości: 
1. Połącz się ze swoim kontem PlayStation Plus i prześlij swoje zapisy tą drogą lub 
2. Przenieś dane, używając kabla LAN lub połączenia bezprzewodowego (WiFi) lub 
3. Użyj kompatybilnego urządzenia pamięci, by skopiować i przenieść zapisy na to samo konto PSN na PlayStation 5".


Xbox:

"Funkcja Smart Delivery umożliwia kontynuację rozgrywki na konsolach Xbox Series X/S od miejsca, w którym przerwano grę na Xbox One. 
Upewnij się, że konsola ma połączenie z Internetem, by zapisane dane zostały przesłane do chmury lub podłącz swoje konsole Xbox One oraz Xbox Series X/S do jednej sieci i skorzystaj z opcji przenoszenia danych".