Cyberpunk 2077 — najnowsza gra studia CD Projekt RED zadebiutowała 10 grudnia 2020 r. i od dnia premiery cieszyła się niesamowitą popularnością, co przełożyło się na wyniki sprzedaży. 
Jednak jak to w branży bywa, po pierwszych dwóch tygodniach zainteresowanie i tempo sprzedaży zaczynają powoli spadać. To proces, którego nie da się uniknąć, lecz mało kto się spodziewał, że po tym czasie gra wypadnie z listy najchętniej kupowanych gier w Wielkiej Brytanii.

Oczywiście, można zaryzykować stwierdzenie, że to jeszcze nic nie znaczy, bo sprawa dotyczy wydań pudełkowych, a jak wiadomo Cyberpunk 2077 w wersji na konsole PlayStation 4 i Xbox One nie prezentuje oczekiwanej jakości. Moim zdaniem był to wyraźny sygnał, że gracze po całej aferze związanej z premierą gry nieco rozważniej podchodzą do zakupu nowego dzieła CD Projekt RED. 

Jednak to nie wszystko, ponieważ na Steamie także zainteresowanie tytułem spadło i to dosyć drastycznie. Chociaż wciąż jest najchętniej kupowaną produkcją na Steamie, po milionie aktywnych graczy zostało już tylko wspomnienie, ponieważ aktualnie w Cyberpunka 2077 gra 151,734 osób, co sprawia, że plasuje się na 4 miejscu listy najchętniej ogrywanych tytułów.
Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że Cyberpunk 2077 jest grą krótszą od Wiedźmina 3: Dziki Gon, więc najprawdopodobniej większość graczy ukończyła już swoją przygodę. Niemniej jednak tak wyraźny spadek poprzedni tytułów REDów zaliczył dopiero po 3 miesiącach, a to powinno być dla deweloperów wyraźnym sygnałem, że gracze nie zamierzają długo czekać na rozszerzenia, które przyciągną ich na nowo do gry.