Jak powszechnie wiadomo, niedawno datę premiery Cyberpunk 2077 przesunięto po raz trzeci. Jak się jednak okazało, nie wpłynęło to na pogorszenie wyników przedsprzedaży i zainteresowanie produkcją.

Twórcy jednak postanowili nie zostawić graczy z niczym, w rezultacie 19 listopada o 18:00 zamiast debiutu gry odbędzie się piąty odcinek wydarzenia Night City Wire, które ma na celu zaprezentować nadchodzący tytuł.

Wszystkich zainteresowanych aktualnościami o najnowszej grze studia CD Projekt RED zapraszamy do naszych materiałów dostępnych tutaj oraz tutaj.


Budżet większy od GTA V?


Jak można przeczytać w najnowszych raportach, po dogłębnej analizie Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska spekuluje, że do końca tego roku do konsumentów powinno trafić 21 milionów egzemplarzy gry, a w ciągu kolejnych 12 miesięcy ta liczba ma wzrosnąć do 34 mln sprzedanych sztuk.

Zespół analityków zwraca również uwagę na to, że pandemia również może pozytywnie wpłynąć na sprzedaż.

Jest to nieco więcej, niż wcześniej zakładano — w poprzednich spekulacjach przez cały 2020 rok miało zostać sprzedanych 25 mln kopii i 35,5 mln do listopada 2021.

Autorzy raportów podkreślają, że sprzedaż może być jeszcze lepsza, niż się zakłada, jeżeli stopa przywiązania, czyli procent nabywców wydania na konsole będzie porównywalny lub taki sam jak wyniki gier studia Rockstar Games, Grand Theft Auto V oraz Red Dead Redemption 2.
Ponadto, ze względu na przesunięcie gry, szacuje się, że budżet Cyberpunka 2077 może wynieść aż około 1,2 miliarda złotych (314 milionów dolarów), czyli czterokrotnie więcej niż na Wiedźmina 3 (około 310 mln złotych za podstawową wersję, bez DLC).

Oczywiście należy wziąć pod uwagę, że taki ogromny budżet może wynikać nie tylko z powodu prac nad tytułem, ale również z powodu marketingu, który odbywa się globalnie na szeroką skalę — dla przykładu, na samą reklamę gry (jedną z wielu) na Times Square w Nowym Jorku, według spekulacji przeznaczono 2,5 miliona dolarów, czyli ok. 9,5 mln złotych. 
W rezultacie mogłaby to być jedna z największych kwot przeznaczonych na produkcje w całej historii gier wideo, przebijając przewidywane 265 mln dolarów wydane na GTA V. Kampania promocyjna produkcji może generować pewne koszta, ale nie należy zapominać także o tym, że Cyberpunk 2077 jest niesamowicie ambitnym projektem.


Nowe szczegóły kreatora postaci


Bez wątpienia, Cyberpunk 2077 zapewni ogrom treści. Już teraz wiadomo, że na samym początku nawet sam kreator postaci będzie niezwykle rozbudowany. Do tej pory wiedzieliśmy, że będziemy mogli dowolnie i bez żadnych ograniczeń wybrać między innymi głos, genitalia, piersi, twarz, budowę ciała i owłosienie.

Tymczasem, użytkownicy serwisu Reddit zauważyli wpis niemieckiej strony Facebook poświęconej Cyberpunk 2077. Jak się okazuje, do tej pory poznaliśmy tylko niewiele ogólnych funkcjonalności szczegółowego kreatora postaci.
"Czy wiedziałeś... że w naszym edytorze postaci płeć może być wybrana niezależnie od cech płci? Nawiasem mówiąc, możesz również wybrać długość paznokci lub styl zęba. Wolność jest dla nas ważna nie tylko w rozgrywce, ale także w projektowaniu Twojej postaci".

Jak więc wynika z udostępnionych informacji, w nadchodzącej grze będziemy mogli wybrać także wygląd zębów i paznokci. Ciekawe, jak ostatecznie będzie się prezentować menu dostosowywania protagonisty.


Przeciek możliwych do zdobycia osiągnięć


W internecie udostępniono przeciek, który ujawnia osiągnięcia możliwe do zdobycia podczas przygody w mrocznym świecie Cyberpunk 2077. Informacją podzielił się użytkownik serwisu Reddit o pseudonimie Roelosaurus. Co ciekawe, podzielił się on tylko ośmioma z nich. Niedługi czas później do sieci wyciekła reszta, znaleziona na platformie GOG, będąca własnością CD Projekt RED.

Pełna lista zawiera 30 jawnych osiągnięć, jednak 12 kolejnych pozostaje ukrytych. Do całej sprawy odniósł się jeden z twórców, Marcin Momot globalny lider społeczności studia:Deweloper podkreślił, że 12 ukrytych osiągnięć nie zostało ujawnionych, co oznacza, że w najnowszych newsach o grze nie powinny się pojawić duże fabularne spoilery, które mogą zepsuć zabawę z odkrywania świata Cyberpunk 2077.

Wszystko wskazuje na to, że zdobycie całej dostępnej puli osiągnięć będzie czasochłonne i wymagające. 

Na graczy będą czekać wyzwania związane z pozbycie się przeciwników w określony sposób, osiągnięciem maksymalnego poziomu wszystkich umiejętności, znalezieniem wszystkich znajdziek, wykonaniem zadań w konkretnym regionie czy zakupieniem wszystkich pojazdów. Pełną listę 30 trofeów można znaleźć pod tym adresem.