CD Projekt RED na trwającej właśnie pokazie zawartości z Cyberpunk 2077 zaprezentował pojazdy, jakie znajdziemy w Night City i jego okolicach. Każdy środek lokomocji będzie posiadać własne, unikalne statystyki, przez co każdym z nich będzie jeździć się trochę inaczej.
Jak się okazuje, produkcja zaoferuje nam dostęp nie tylko do klasycznych samochodów, lecz również między innymi do ciężarówek i motocykli. Miłośnicy wyścigów również nie będą zawiedzeni. Dzisiaj potwierdzono, że w Cyberpunk 2077 pojawi się możliwość wzięcia udziału w tej emocjonującej rywalizacji.
Priorytetem dla polskiego zespołu, było nie tylko zapewnienie odpowiedniego i klimatycznego wyglądu każdej maszyny. CD Projekt RED przykłada wielką wagę do detali takich jak realistyczne odgłosy silników, przyczepność do jezdni i logiczne rozmieszczenie osi kół, która wpływa bezpośrednio na sterowność.

Zadbano nawet o takie szczegóły jak otwieranie i zamykanie drzwi oraz okien. Deweloperzy, tworząc pojazdy mrocznej przyszłości wzorowali się głównie na samochodach znajdujących się w rzeczywistości.Jeżeli chodzi o motocykle, to o ten element gry zadbał sam John Wick i Johnny Silverhand — Keanu Reeves. Popularny aktor wraz z Gardem Hollinger'em współzałożycielem ich wspólnej firmy motocyklowej Arch Motorcycles, brał czynny udział w procesie tworzenia jednośladów, które znajdziemy w świecie Cyberpunk 2077.Jeżeli mowa już o Keanu Reeves, to wiadomo już, że wcieli się on w bardzo ważną fabularnie i niezwykle istotną postać dla świata gry — Johnny'ego Silverhand'a. Twórcy produkcji zdecydowali, że każda legenda potrzebuje własnego, legendarnego auta.Zadecydowano, że personalnym samochodem Johnny'ego będzie Porsche 911 Turbo z 1977 roku oparte na serii modeli po raz pierwszy wprowadzonej na rynek w 1974 roku. Jak zapewniają twórcy, podczas rozgrywki pojawi się okazja, aby samemu poprowadzić ten legendarny pojazd. Tym samym potwierdzono również niedawne pogłoski o współpracy CD Projekt RED z firmą Porsche.

Paweł Mielniczuk, Dyrektor artystyczny broni, postaci i pojazdów w CD Projekt RED argumentuje taką decyzję:

„Johnny to legenda świata Cyberpunk. Myśląc o tym, jakim samochodem będzie jeździł ulicami Night City, wiedzieliśmy, że będzie tak samo legendarny jak on sam. Mając na uwadze historię Johnny'ego i będąc wielkimi fanami Porsche, odpowiedzią może być tylko klasyczne 911 Turbo”. 


Co ciekawe, w świecie Cyberpunk 2077 ten pojazd będzie uchodził już za trudno dostępnego klasyka, gdyż w czasie wydarzeń gry będzie on już 100-letnim autem.Porsche 911 zachowuje swój klasyczny wygląd z 1977 roku, który został starannie odtworzony i zaadaptowany do gry przez artystów CD Projekt RED pracujących przy grze. Przy użyciu szkiców, fotografii i fotogrametrii ten konkretny model został w pełni przeniesiony oraz dostosowany do realiów 2077 roku i klimatu Cyberpunka.

Nie jest to jednak staroć — pojazd został wyposażony między innymi w zamocowany na przodzie lidar, zestaw czujników i elementów do identyfikacji pojazdu z powietrza, lusterka elektroniczne oraz różne monitory wewnątrz samochodu.