Wszelka dezorientacja i zawirowanie wokół zwrotu pieniędzy dla graczy za zakup Cyberpunk 2077 kończy się dziś. CD Projekt Red wydał oficjalne oświadczenie, w którym oferuje zwrot każdemu, kto posiada wersję gry na PlayStation.


Czasowe wstrzymanie dostępności gry Cyberpunk 2077 w PlayStation Store
Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Spółka”) przekazuje do publicznej wiadomości decyzję Sony Interactive Entertainment (dalej jako “SIE”) dotyczącą usunięcia do odwołania cyfrowej wersji gry Cyberpunk 2077 ze sprzedaży z PlayStation Store. Decyzja podjęta została po konsultacjach Spółki z przedstawicielami SIE dotyczących umożliwienia realizacji zwrotu gry osobom które zakupiły ją w wersji cyfrowej poprzez PlayStation Store i chciałyby dokonać jej zwrotu. Wszystkie dotychczas sprzedane poprzez PlayStation Store cyfrowe egzemplarze gry pozostają dostępne do użytkowania przez dotychczasowych nabywców. Gracze mogą niezmiennie nabywać pudełkową wersję gry w sprzedaży bezpośredniej lub wysyłkowej. Zarówno cyfrowe, jak i fizyczne kopie gry nieprzerwanie objęte będą wsparciem i otrzymywać będą przyszłe aktualizacje od Spółki. Zarząd Spółki zdecydował o podaniu w/w informacji do wiadomości publicznej w formie raportu bieżącego w związku z potencjalnym znaczeniem tej informacji dla decyzji inwestycyjnych inwestorów.


Zaskakujące jest jednak to, że firma Sony zadecydowała, o tym, że Cyberpunk 2077 zostanie tymczasowo usunięty z PlayStation Store. To właśnie to spowodowało, że gracze mogą już teraz odzyskiwać pieniądze, jeśli zakup był dla nich nieudany.Dodatkowo na oficjalnym koncie Cyberpunka 2077 w serwisie Twitter, twórcy dodatkowo skomentowali tą sprawę:Po naszej dyskusji z PlayStation, zdecydowaliśmy o tymczasowym usunięciu cyfrowej dystrybucji Cyberpunk 2077 na PlayStation Store. Nadal możecie kupić pudełkowe wersje gry w sklepach stacjonarnych i internetowych. Wszystkie zakupione kopie gry, zarówno pudełkowe, jak i cyfrowe będą dalej otrzymywały wsparcie techniczne oraz aktualizacje, aby kontynuować polepszanie waszego doświadczenia w grze. […] Pracujemy mocno, by przywrócić Cyberpunk 2077 z powrotem do PlayStation Store tak szybko jak to możliwe.