Niedawno Cyberpunk 2077 otrzymał wyczekiwaną aktualizację 1.2, a CD Projekt RED ujawniło swoje plany na najbliższe lata. Jednak mimo tego, że gracze mogą już cieszyć się ze sporych rozmiarów patcha, gra wciąż nie jest dostępna w cyfrowym sklepie PlayStation Store (w którym właśnie ruszyła Wiosenna Wyprzedaż).

Podczas wczorajszej telekonferencji inwestorzy zaczęli dopytywać, czy Cyberpunk 2077 na PlayStation 4 ma szansę wrócić do cyfrowej dystrybucji. Odpowiedzi na to pytanie udzielił starszy wiceprezes ds. rozwoju biznesu w CD Projekt, Michał Nowakowski:

Jeśli o to chodzi – wydaliśmy kilka patchy, w tym bardzo duży patch w dniu wczorajszym; ukazało się też kilka mniejszych łat i aktualizacji. Wszystko to zbliża nas do powrotu do PSN, ale ostateczna decyzja w tym zakresie należy do Sony. Tak więc – poczekajmy.

Spółka również nie ukrywa nadziei, że powrót do PlayStation Store i publikacja wersji na PlayStation 5 wpłynie na sprzedaż Cyberpunka 2077, o czym wspomniał Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu do spraw finansowych.

Jeśli chodzi o sprzedaż Cyberpunka – przede wszystkim sądzę, że będą miały na nią wpływ dwie istotne sprawy, nad którymi obecnie pracujemy. Po pierwsze – łatanie i aktualizacja gry, która powinna umożliwić nam również powrót do sklepu Sony. Rzecz jasna wielu graczy wyczekuje tej decyzji i może ona mieć przełożenie na aktywność zakupową nie tylko posiadaczy PlayStation, lecz również innych platform. Jest to więc dla nas istotne – zaś drugim ważnym kamieniem milowym będzie premiera wersji na nową generację konsol, planowana na drugą połowę roku. Obydwa wydarzenia są jeszcze przed nami i żadne z nich nie ma wyraźnych odpowiedników w naszej dotychczasowej historii; trudno więc o wiarygodne szacunki dotyczące wpływu łat i powrotu do sklepu Sony na sprzedaż gry; nie wiemy też, jak gracze zareagują na aktualizację next-gen, którą planujemy udostępnić za darmo wszystkim nabywcom gry w wersji na poprzednią generację konsol.

Na telekonferencji prezes Adam Kiciński ostatecznie potwierdził, że planowany jako oddzielny produkt, tryb sieciowy został anulowany:

Mogę potwierdzić, że pracujemy nad rozszerzeniami – tu nic się nie zmieniło. Co do trybu online – chcemy, by nasze kolejne gry obejmowały taki tryb, ale zamierzamy wdrażać tę zmianę krok po kroku. Pracujemy nad konkretnymi możliwościami wzbogacającymi rozgrywkę single-player, ale nie mamy obecnie w planach wydania kolejnej dużej gry skoncentrowanej na trybie online. Tak więc – wzbogacamy gry dla jednego gracza o elementy rozgrywki online.

Dla zainteresowanych tematem w tym miejscu znajdziecie pełny transkrypt telekonferencji.