Nintendo jak wszystkie inne firmy na świecie boryka się z problemami spowodowanymi globalną pandemią. Na obecny moment nie znamy planów japońskiego giganta na drugą połowę 2020 roku, jednak już teraz w internecie krążą nowe pogłoski. Najnowsze wiadomości dotyczą tego, że aktorzy głosowi zakończyli prace związane z niezapowiedzianą jeszcze grą The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2.Takie doniesienia pochodzą z najnowszego odcinka podcastu A Coffee with Nintendo, w którym udział wzięli Marc Navarro i Nerea Alfonso. Aktorzy użyczyli swoich głosów w hiszpańskiej wersji językowej produkcji. Szybko też przyznali, że nie są pewni czy mogą o tym wspominać. Jeżeli prace nad dodatkowymi językami zostały ukończone, oznacza to, że prace nad oryginalnym udźwiękowieniem również dobiegły końca. To może oznaczać, że produkcja zadebiutuje na rynku znacznie szybciej, niż sądzimy. 

Należy także wspomnieć o tym, że seria gier The Legend of Zelda nigdy nie obfitowała w mówione dialogi, więc informacja o dubbingu w wielu językach wskazuje kierunek, w jakim rozwija się tytuł. Na ten moment pozostaje tylko cierpliwie czekać na ujawnienie oficjalnych informacji przez Nintendo.

[Aktualizacja] 

Użytkownik serwisu YouTube o pseudonimie GameXplain na co dzień zajmuje się przeciekami, najnowszymi informacjami i analizą materiałów związanych z produkcjami Nintendo. Poprosił on swoich hiszpańskojęzycznych widzów o interpretację wypowiedzi aktorów. Fani uważają, że wywiad miał luźny charakter, a poruszona kwestia hiszpańskiego udźwiękowienia była żartem. Niestety, nie wiadomo czy rzeczywiście tak było, czy jest to próba zatuszowania pomyłki. Najbezpieczniej podejść do całej sytuacji z dystansem oraz zaczekać na udostępnienie oficjalnych informacji przez producenta.
Źródło: Nintendovg247.com, GameXplain