To już pewne – 6 sezon popularnego serialu Lucyfer będzie zarazem ostatnim. Aktor wcielający się w tytułowego diabła powiedział, że dla niego 6 sezon jest zdecydowanie zakończeniem jego przygody z tą produkcją. Warto wspomnieć, że 5 sezon miał być początkowo ostatnim, jednak twórcy wraz z aktorami stwierdzili nakręcić jeszcze jeden, by dać fanom jak najlepsze zakończenie historii.

Tom Ellis w podcaście Kings of Con powiedział:

Sześć sezonów serialu to prawdziwe osiągnięcie. To była wielka podróż emocjonalna i nie sądzę, żebym chciał to dłużej robić. Wiem, że nie chcę tego już robić. Głównie dlatego, że chcę wiedzieć, że kończymy i dlatego, że tak świetnie się bawiłem. Myślę, że to kwestia tego, że mamy odpowiednie zakończenie serialu.

Pod koniec sierpnia tego roku pojawiła się pierwsza połowa sezonu 5. Serial przerwany został przez pandemię koronawirusa, jednak na początku zeszłego miesiąca twórcy poinformowali o zakończeniu zdjęć. Nowe odcinki zobaczymy w roku 2021. Nie wiadomo jednak czy będzie to pierwsza czy druga połowa roku. Natomiast ostatni sezon zobaczymy prawdopodobnie dopiero w 2022 roku.