Ratchet & Clank: Rift Apart to gra akcji z elementami platformowymi, która pozwoli nam na eksplorację wielu lokacji. Błyskawiczne przemieszczanie się między różnymi wymiarami jest możliwe, dzięki zaimplementowaniu nowego dysku SSD do PlayStation 5. 


Należy jednak pamiętać o tym, że przez najbliższe dwa lub trzy lata, niektóre nowe gry, jak Marvel's Spider-Man: Miles Morales czy Horizon II: Forbidden West zostaną udostępnione posiadaczom PlayStation 4. Prezes Sony Interactive Entertainment w wywiadzie dla Gamesindustry.biz wyjaśnił powody tej decyzji.


Biorąc pod uwagę dużą aktywność społeczności na PS4, jaką zaobserwowaliśmy w ostatnich sześciu miesięcąch uważamy, że w 2021 i 2022 roku będzie ona wciąż stanowić większość użytkowników PlayStation. Dlatego jest to niezmiernie ważne, aby czuli się zaangażowani i szczęśliwi.


Dlatego fani zastanawiają się, jakie jeszcze nadchodzące tytuły mogą się pojawić na aktualnej konsoli i jeden z internautów postanowił zapytać studio Insomniac Games, czy ich druga najnowsza gra — Ratchet & Clank: Rift Apart, będąca aktualnie w produkcji również trafi na PlayStation 4. Deweloperzy odpowiedzieli jednak twierdząco, że jest to tytuł na wyłączność PlayStation 5.Jednak wydaje się to zrozumiałe, gdyż jak już wspomniałem — rozgrywka w bardzo dużym stopniu ma wspierać nowy dysk SSD, co było widoczne już na pierwszych pokazach. Natomiast szybkie przemieszczanie między światami bez konieczności implementacji ekranów ładowania byłoby na PlayStation 4 niemożliwe.