Jak co tydzień, przedstawiciele sklepu Epic Games udostępniają jedną z gier dostępnych na owej platformie całkowicie za darmo. Gracze mogą pobierać tytuły bądź też przypisywać do swoich kolekcji w bibliotece przez ograniczony czas.

Tym razem w Epic Games Store pojawiła się gra indie – Cave Story+, która normalnie kosztuje 42 Złote. Od wczoraj (3 grudnia) do 10 grudnia (piątek), dokładnie do godziny 17:00 można bezpłatnie przypisać produkcję do swojego konta.Cave Story + to gra wyprodukowana przez Studio Pixel i wydana przez Nicalis w 2011 roku na platformę PC. Tytuł kilka lat później pojawił się również na konsoli Nintendo Switch. Jest to odświeżona wersja poprzedniej gry o tytule Cave Story (2004). Nowsze wydanie posiada inny soundtrack, oferuje trzy poziomy trudności oraz poprawioną grafikę, dzięki której produkcja przypomina klasyczne gry 8 i 16 bitowe.

W grze wcielamy się w bohatera, który nagle budzi się na wielkiej, latającej wyspie. Nic jednak nie pamięta, więc postanawia iść przed siebie. Następnie znajduje wioskę, której mieszkańcy nękani są przez szalonego Doctora. Nasz bohater postanawia im pomóc i wyrusza w niebezpieczną podróż, na końcu której czeka go ostateczne starcie z naukowcem. Naszym zadaniem jest przechodzenie platformowych poziomów poprzez walkę z przeciwnikami, skakanie oraz omijanie niebezpiecznych przeszkód.