Dwa miesiące temu, w maju miała miejsce dziwna sytuacja. Konsola Xbox One w limitowanej wersji Cyberpunk 2077 pojawiła się na stronie Microsoftu w cenie 1999,99 dolarów. W przeliczeniu na polską walutę to około 8200 zł. Był to oczywiście błąd, który niedługo potem został usunięty, a konsolę wystawiono ponownie już z poprawioną ceną.

Niektórzy użytkownicy zdążyli jednak zakupić konsolę za kosmiczną cenę. Mimo, że urządzenia nie trafiły do nich w takiej cenie, firma Microsoft i tak postanowiła przeprosić za zaistniałą sytuację i to w niebanalny sposób. Za pomocą Xbox Live wysłała użytkownikom wiadomości, w której informuje, że dostaną oni darmowy kod na nadchodzącą grę CD Projekt RED - Cyberpunk 2077 wraz z pierwszym dodatkiem do gry. Jej streść możecie przeczytać poniżej:


Niestety, nie jesteśmy w stanie zrealizować Twojego przedpremierowego zakupu limitowanej edycji konsoli Cyberpunk, która nie miała być samodzielnym produktem. Przepraszamy za wszelkie zakłopotanie spowodowane tym błędem. Biorąc pod uwagę okoliczności, Microsoft i CD Projekt Red są zobowiązani zaoferować Ci darmową kopię Cyberpunk 2077 wraz z pierwszym dodatkiem.


Graczom na pewno spodobały się przeprosiny w tak hojnej formie i mogą już tylko czekać na premierę tytułu, która zaplanowana jest na 19 listopada tego roku.

źródło: ppe.pl