Halo Infinite zostało zaprezentowane na ostatniej konferencji branżowej Microsoft i spotkało się z mieszanym odbiorem graczy. Jednak jak zapowiadają twórcy, produkcja nie jest jeszcze gotowa i nie zadebiutuje w tym roku.W oświadczeniu udostępnionym w serwisie Twitter autorzy podkreślają, że to pandemia głównie przeszkodziła przy pracy studia 343 Industries, przez co zespół nie był w stanie zapewnić oczekiwanej jakości gry. Twórcy ogłosili, że Halo Infinite ukaże się dopiero w 2021 roku.

Warto wspomnieć, że informacja o opóźnieniu premiery pojawiła się już po 3 tygodniach od pierwszej oficjalnej prezentacji. Właśnie po niej, gracze stwierdzili, że największą wadą omawianego tytułu jest oprawa graficzna, która ani trochę nie przypomina jakości nowej generacji.


Źródło: Microsoft


Według zapewnień twórców Halo Infinite ma zaoferować rozbudowaną fabułę dla jednego gracza, a także darmowy tryb multiplayer. Ponadto, autorzy obiecują, że produkcja będzie długo rozwijana. Miejmy nadzieję, że dodatkowy czas pozwoli deweloperom na dopracowanie swojego produktu.

Źródło: Twitter, Microsoft