Już rok temu studio Arkane ogłosiło swoją nową produkcję pod szyldem „innowacyjnej gry akcji FPP”. Początkowe pomysły z nieumierającym głównym bohaterem brzmiały bardzo ciekawie, ale od czasu zapowiedzi nic więcej nie było wiadomo na temat Deathloop. Taki stan rzeczy utrzymywał się do czasu wirtualnej konferencji Sony, The Future of Gaming, kiedy to twórcy udostępnili pierwszy materiał wideo z rozgrywki w postaci oficjalnego zwiastuna gry.
Już po pierwszej zapowiedzi produkcji wiemy, że będzie ona dynamiczna i brutalna. Na materiale wideo można ujrzeć już praktycznie grywalny produkt. Jednak tym razem deweloperzy postanowili udostępnić materiały, które stworzyli na bardzo wczesnym etapie rozwoju gry. Mowa jest o grafiki koncepcyjnych, które posłużyły do stworzenia lokacji i zaprojektowania ubrań dostępnych w Deathloop.Źródło: Twitter


Źródło: Twitter


Omawiana produkcja najprawdopodobniej będzie tytułem startowym na konsolę PlayStation 5, ponieważ premiera obydwu produktów planowana jest na koniec 2020 roku, na okres świąteczny. Oczywiście, przekonamy się o tym, dopiero gdy producent, Sony, ujawni oficjalne informacje.

Warto wspomnieć o tym, że gra swój debiut będzie miała, jeszcze pod koniec tego roku. W Deathloop zagramy zarówno na PlayStation 5 jak i na komputerach osobistych. Tytuł będzie tymczasowo dostępny wyłącznie na konsoli „niebieskich”, jednak w późniejszym czasie produkcja trafi również do oferty gier przeznaczonych na Xbox Series X.

Źródło: Twitter, YouTube, Bethesda, Arkane Studios, Sony