Arkane Studios to twórcy takich hitów jak Dishonored. Francuski zespół już od dłuższego czasu pracuje nad swoją nową marką, nazwaną Deathloop. Według twórców będzie to „innowacyjna gra akcji FPP”, z głównym bohaterem uwięzionym w pętli czasowej.

Zwiastun produkcji nie bez powodu został zaprezentowany podczas konferencji Sony The Future of Gaming. Japoński gigant zapewnił tymczasową wyłączność tytułu na nadchodzącej konsoli PlayStation 5. W wywiadzie z serwisem IGN reżyser gry, Dinga Bakaba ujawnił wiele szczegółów. Członek francuskiego studia zapewnia, że produkcja wykorzysta wszystkie możliwości nowej generacji konsol oraz kontrolera Dual Sense przeznaczonego dla urządzeń Sony.
„(kontroler) Ma wiele dobrych funkcji, takich jak haptyczne wibracje i aktywne spusty. Pracujemy nad pierwszoosobową grą. Naprawdę bardzo cenimy sobie możliwość wczucia się w nasze dzieła. Dzięki takiemu rozwiązaniu naprawdę czuć broń w dłoni, moment przeładowania. Myślę, że gracze będą zadowoleni z takich funkcjonalności” - wspomina reżyser w wywiadzie.

Deweloper obiecuje również, że Deathloop zaoferuje dynamiczną rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości obrazu. Studio zapowiada, że do gry zostanie zaimplementowane wsparcie dla HDR oraz częściowe wykorzystanie technologi śledzenia promieni — Ray Tracing.


Źródło: bethesda.net

Niestety, nie wiadomo jeszcze nic o planowanej dacie premiery. Według producentów gra ma zadebiutować pod koniec tego roku w pierwszej kolejności na konsoli PlayStation 5 oraz na komputerach osobistych.

Źródło: gamingbolt.com, Arkane Studios, Bethesda, Sony, ign.com