Demon's Souls od Bluepoint Games to remake wydanej w 2009 gry, co oznacza, że debiutowała jeszcze na PlayStation 3. Oryginał nie tylko szybko stał się uwielbianą grą action-RPG, ale jednocześnie dając życie nowemu podgatunkowi, który dziś jest znany jako soulslike.

12 listopada, czyli w dzień premiery konsoli PlayStation 5 w siedmiu odświeżona produkcja trafia na rynek. Co ważne, w odróżnieniu od oryginału, remake otrzymał polską lokalizację w postaci napisów. Dzięki możliwościom, jakie daje moc PlayStation 5, studio przygotowało dwa tryby graficzne: dla fanów najwyższej jakości detali (4K Mode) lub entuzjastów płynnej rozgrywki (High Frame Rate Mode). Dodatkowo gracze mogą liczyć na wykorzystanie pozostałych wyjątkowych technologii PS5, takich jak skrócone czasy wczytywania, dźwięk Tempest 3D i haptyczne wibracje kontrolera DualSense.

Co ciekawe, na forum Resetera można znaleźć plotkę, która mówi, że remake Demon's Souls był ostatnim testem przeprowadzonym przez Sony i najpóźniej 28 lutego 2021 r. studio Bluepoint Games oficjalnie wejdzie w skład PlayStation Studios, aby nie tylko odświeżać kultowe produkcje, ale i stworzyć własne IP.